Vakara sarunas par teoloģiju 18. martā

Vakara sarunas par teoloģiju 18. martā 18.30-20.00 – Kāda varētu sākt izskatīties baznīca un kristietība mūsu mūža atlikušajā daļā. Tīlmaņa Haberera 16 jaunsākumi rītdienas kristīgumam.

Sarunu vadīs Linards Rozentāls:

Kad domāju par baznīcu un draudzi, tā šķiet līdzīga mežam, uz kuru rudenī dodos sēņot, bet Ziermsvētkos pēc eglītes. Tas pilns ar veciem, augstiem kokiem, kas tur stāvējuši vēl pirms nācu pasaulē. Tur ir seni ceļi, kas līkumo cauri kokiem, dziļi iegrauzušies līdz pat zemei – tie vada gājējus un braucējus jau gadu desmitiem ja ne pat simtiem. Un noslēpumainas taciņas, kas aizvijas cauri melleņu mētrām un sūnām, nesaprotami, no kurienes un uz kurieni – it kā kāds vēl par tām ietu, bet izskatās, ka nekad vairs. Tur kaut kur notiek kailcirtes un kaut kur meža tīrīšana. Reizēm ierasto klusumu iztraucē motoru rēkoņa un zāģu skaņas. Kur vēl pagājušā gadā bija koku rindas, šogad jau izcirtums – no malas nesaprotami, kāpēc, bet cilvēki, kas ar mežu nodarbojas, visticamākais, to zina. Un vēl mežā šur un tur, un dažkārt pat tā – ka līdz pat pamalei – ir jaunaudzes – tur kaut kas jauns aug gadu vai piecus, vai desmit. Dažkārt jaunie dzinumi, priedītes un eglītes kā eksplodējot savā zaļumā sāk augt uzreiz, kur parādījies izcirtums.

Par šīm jaunaudzēm baznīcā un draudzē, par to, kas šobrīd ir vēl mazs, bet tomēr jau spēcīgs, – par šīm jaunajām idejām, iniciatīvām, redzējumiem un projektiem, kas audzē baznīcu un draudzes nākotne – mēs runāsim šajā Vakara sarunā par teoloģiju.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.