Draudzes dzīve

Draudzes dzīve ir aktīva un daudzveidīga. Regulāri notiek dievkalpojumi, meditācijas nodarbības, svētdienas skolas nodarbības, iesvētes nodarbības, pirmslaulību semināri, sadraudzības pasākumi, darbojas drēbju kamera.

Draudzes darbu nodrošina neliels darbinieku kolektīvs un aptuveni 200 aktīvu brīvprātīgo, kas katrs pēc sava aicinājuma, spējām un interesēm ir iesaistījies kādā kalpošanā. Draudzē darbojas šādas brīvprātīgo grupas – pērminderi, svētdienas skola, diakonija, jaunieši, drēbju kamera, viesmīlības grupa, mūzikas grupa, lūgšanu grupa, altārlasītāji.

Dievkalpojumi notiek svētdienās plkst. 11.00 Rīgas Lutera draudzes Torņkalna baznīcā un tiešsaistē Zoom.

Skatīt dievkalpojumu ierakstus

Rīgas Lutera draudze kori dibināja tālajā 1920. gadā. Cauri dažādiem laikmetiem un izaicinājumiem – ar pārtraukumiem un bez – tas dzīvo un darbojas līdz pat šai dienai. Pēdējā desmitgadē esam kļuvuši arī par Dziesmu un deju svētku kustības dalībniekiem un šobrīd Rīgas Lutera draudzes koris ir otrs lielākais koris Latvijā, kas šajos svētkos piedalīsies.

Kordziedāšana ir garīga prakse – tā pieprasa visas tavas iekšējās pasaules koncentrēšanos visiem kopīga un reizē daudzbalsīga dziedājuma tapšanā. Šī garīgā prakse prasa apņēmību, nesavtību, disciplīnu, kontemplatīvas pamatiemaņas, empātiju, spēju uztvert, dzirdēt un sadarboties, pazemību un tiekšanos uz pilnīgu vienotību ar visu kori, būt daļai no tā, būt vienam loceklim lielajā organismā. Tāpēc koris ir gandrīz vai perfekta metafora tam, kas ir draudze. Ja korim iztrūkst šī jau pirmajā gadsimtā apustuļa Pāvila formulētā draudzes aspekta, tad nekāda lielā kopdziedāšana nesanāk.

 

Par draudzes mūzikas dzīves un koncertu organizatoriskiem jautājumiem lūdzam sazināties ar draudzes mūzikas dzīves vadītāju Lindu Naudiņu.

E-pasts: muzika@luteradraudze.lv

Telefons: +371 2256 8887

Draudzes kora mēģinājumi notiek tiešsaistē trešdienās plkst.18.15 – 21.15

Papildinformāciju var iegūt sazinoties ar kora diriģentu Matīsu Tuču pa tālruni: 25969818, matisstucs@gmail.com.

Draudzes dievkalpojumu muzikālo sadaļu organizē un veido draudzes mūzikas dzīves vadītāja Linda Naudiņa. Ierosinājumus, kā arī pieteikumus dziedāt vai muzicēt dievkalpojumos, sūtiet uz muzika@luteradraudze.lv

DIAKONIJAS DARBS IR AICINĀJUMS KALPOT GRŪTĪBĀS NONĀKUŠIEM LĪDZCILVĒKIEM

“Jo es biju izsalcis, un jūs devāt man ēst; es biju izslāpis, un jūs devāt man dzert; es biju svešinieks, un jūs mani uzņēmāt. Es biju kails, un jūs mani apģērbāt, es biju slims, un jūs mani apraudzījāt, es biju cietumā, un jūs nācāt pie manis. [..] patiesi es jums saku: visu, ko jūs esat darījuši vienam no šiem maniem vismazākajiem brāļiem, jūs esat man darījuši.” (Mt. 25:35–36; 40)

DRUKĀTIE SPREDIĶI UZ MĀJĀM
Ja nevarat apmeklēt dievkalpojumus klātienē, mēs nosūtīsim drukātos sprediķus pa pastu. Lūdzu pieteikties zvanot pa tālr. + 371 28345443.

SIRSNĪGAS SARUNAS PA TĀLRUNI
Mēs vēlamies uzzināt, kā jums klājas un kā varam jums palīdzēt – uzklausot, pastāstot, apciemojot vai rodot reālu praktisku risinājumu kādai problēmai. Piezvaniet diakonijas vadītājai Ievai Ansonei pa tālr. + 371 28345443 (katru dienu no 10.00 līdz 19.00) vai uzrakstiet vēstuli!

AICINĀM PIETEIKTIES BRĪVPRĀTĪGOS
Aicinām atsaukties brīvprātīgos, kuri jūt aicinājumu piedalīties rūpēs par draudzes senioriem:

  • piezvanīt, lai aprunātos, uzklausītu un noskaidrotu vajadzības;
  • nogādāt uz mājām izdrukātos sprediķus, draudzes sagatavotās pārtikas paciņas;
  • pavadīt (atvest ar automašīnu) svētdienā uz baznīcu, lai saņemtu Svētā Vakarēdiena mielastu.

KONTAKTI
Ieva Ansone, diakonijas vadītāja
tālr. +371 28345443 (zvanīt darba dienās 10.00–19.00)
e-pasts: ieva.ansone@luteradraudze.lv
Pieņemšanas laiks trešdienās 15.00–18.00, Draudzes centrā
Pasta adrese: Rīgas Lutera Draudzes centrs, Torņakalna iela 5, Rīga, LV-1004

Drēbju kamerā trūkumcietēji, maznodrošinātās ģimenes un Rīgas Lutera draudzes locekļi var saņemt praktisku palīdzību apģērba, apavu un sadzīves priekšmetu veidā. Drēbju kamera atrodas Indriķa ielā 8, iepretim Rīgas Lutera draudzes centram.

Apmeklētāju pieņemšanas kārtība (gan ziedojumu nodošanai, gan saņemšanai)
Drēbju kamerā iepsējams nodot uz saņemt sadzīvē lietderīgas lietas, t.sk. apģērbu, apavus un citas mantas.
Drēbju kamera ir atvērta sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00. Apmeklētāji šajā laikā tiek pieņemti tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās pie Drēbju kameras vadītājas Anitas Ansones pa tālruni 22078120

Cilvēkiem, kuri meklē palīdzību draudzes diakonijā un Drēbju kamerā, lieti noderēs apģērbi, apavi, saimniecības un sadzīves priekšmeti. Tāpat nepieciešams gan bērnu apģērbs, no kura jūsu mazie paspējuši izaugt, gan rotaļlietas, skolas piederumi. Tāpat ar pateicību pieņemsim vīriešu un sieviešu apģērbus un apavus, virtuves un saimniecības piederumus, ierobežotā daudzumā arī grāmatas.

Vienlaikus ļoti lūdzam izvērtēt šo mantu stāvokli – vai tās ir vēl lietojamas un vai ir tīras, nebojātas – ziedotās mantas nedrīkst pazemot palīdzības saņēmējus!  Tā kā vēlamies trūcīgos cilvēkus ar apģērbu iepriecināt, aicinām atnesto iepriekš izmazgāt, sašūt, ja nepieciešams izgludināt.

Netiek pieņemti netīri, nemazgāti, saplēsti, stipri nolietoti apģērbi un apavi, bojāti trauki, saimniecības un elektropiederumi, saplēstas grāmatas un veci periodiskie izdevumi, kā arī liela apjoma ziedojumi, kas nav iepriekš saskaņoti ar Drēbju kameras vadītāju Anitu Ansoni.

Liela apjoma ziedojumu lūdzam iepriekš saskaņot ar Drēbju kameras vadītāju. Neliela apjoma ziedojumu iespējams nodot arī draudzes kancelejā tās darba laikā Draudzes centrā, Torņakalna ielā 5. Ārpus Drēbju kameras darba laika atnestās mantas, lūdzu, neatstājiet uz ielas!

Brīvprātīgais darbs

Ja vēlies palīdzēt grūtībās nonākušiem cilvēkiem praktiski, Drēbju kamera ir piemērota vieta kalpošanai. Cilvēkam, kas izlēmis kalpot Drēbju kamerā, jāpiemīt gan garīgam, gan fiziskam spēkam – mantu kārtošana, cilāšana un šķirošana prasa izturību. Kad Drēbju kamera aizveras, tās darbinieki sašķiro saņemtos ziedojumus, sakārto un tīra telpas. Tomēr svarīgākais, kas vajadzīgs, šeit kalpojot, ir cilvēkmīlestība un cieņa. Ir jābūt spējai nepazemot citus, un jāsaprot, ka cilvēki, kas nāk pēc palīdzības, to nedara aiz labas dzīves.

Kontaktinformācija

Drēbju kameras adrese: Indriķa ielā 8, Rīgā, LV-1004.
Anita Ansone, Drēbju kameras vadītāja, +371 22078120
Ilmārs Polis, + 371 29443845

Iestāšanās draudzē

Lai iestātos draudzē, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu.