“Vēstule no Nācaretes” marta izdevums

MĀCĪTĀJA VĒSTĪJUMS
Justs Junkulis, Rīgas Lutera draudzes mācītājs

Uzticēšanās tuksnesī

“Tajās dienās Jēzus atnāca no Galilejas Nācaretes, un Jānis viņu kristīja Jardānā. Un tūlīt, no ūdens izkāpdams, viņš ieraudzīja debesis atveramies un Svēto Garu kā balodi uz sevi nolaižamies. Un balss atskanēja no debesīm: “Tu esi mans mīļotais Dēls, uz ko man labs prāts.” Un Gars viņu tūlīt aizdzina tuksnesī.” (Marka evaņģēlijs 1:9-12)

40 dienu gavēņa laika lielā zīmē arvien ir Jēzus paša 40 tuksnesī pavadītās dienas. Evaņģēlists Marks piemin ļoti neparastu niansi – ka Jēzus ne pats no sevis aiziet tuksnesī, bet Svētais Gars viņu tur aizved. Un nevis vienkārši aizved, bet burtiski tulkojot – aizdzen. Tas pats Gars, kas kristībās pasludina Tēva mīlestību, arī aizved Jēzu tuksnesī, kur būs grūti un sarežģīti, kur būs jāpiedzīvo pārbaudījumi un kārdinājumi. Kāpēc? Kā var ar vienu roku teikt, ka tev ir labs prāts, ar otru ievest grūtībās? Kā šī dzīšana tuksnesī savienojama ar labvēlību?

Varbūt atslēga šeit ir uzticēšanās? Tikai šoreiz nevis Jēzus uzticēšanās Tēvam, bet otrādi. Tēvs pasludina Jēzu par savu mīļoto Dēlu un tūlīt pat Viņš savu mīļo Dēlu nebaidās sūtīt iekšā tuksnesī. Ne jau tāpēc, ka tuksnesis ar tā grūtībām būtu kāds sods. Un ne jau tāpēc, ka Viņš zin, Jēzus visam viegli tiks cauri. Nē. Bet tāpēc, ka Viņš Jēzum uzticas. Tēvs savam Dēlam nesagādā kādu mākslīgu, 100% drošu esamību, kur nekas nevar notikt, kur eņģeļi nes tevi uz rokām, ka tava kāja nepieskaras pie zemes – kur tu esi no visa pasargāts, bet reizē arī izolēts, un kur viss ir neīsts, nē. Tēvs sūta savu Dēlu iekšā īstajā dzīvē, dzīvot kā visiem citiem, pieredzēt īstas grūtības, cīnīties sevī ar īstiem esamības jautājumiem. Tēvs savam Dēlam uzticas.

Dievs uzticas arī mums. Dievs nebaidās sūtīt mūs piedzīvot šīs pasaules tuksnešus. Ne kā sodu, ne kā pārbaudījumu un pat ne kā mācību, bet ļaujot mums būt pievērstiem realitātei. Tam, kas ir. Dievs saka: jums nav nepieciešama kāda mākslīga, izolēta, no visa pasargāta, taču neīsta esamība, kurā nekas nenotiek. Es jums uzticos, Es jūs pazīstu, Es vēlos, lai jūs ietu iekšā īstajā dzīvē, kurā ir arī tuksneši. Tie ir īstas dzīves daļa. Un Es vēlos, lai jūs arī dzīvotu īstu dzīvi.

Ir daudzas reizes dzīvē, kur kas īpašs notiek tad, kad kāds cits ir tev uzticējies – tur kaut kas uzplaukst un notiek. Un vēl daudz vairāk tas var notikt tur, kur tu piedzīvo, ka tev uzticas arī Dievs. Varbūt es nekad iepriekš tā nebiju skatījies uz dzīves grūtībām, tuksnešiem – kā apliecinājumu Dieva paļāvībai uz tevi. Tu tiksi galā, ej un dzīvo.

Un vēl jāpiemin to, ka tas pats Dieva Gars, Dieva klātbūtne, kas bija ar Jēzu viņa kristībās, kas ieveda viņu tuksnesī, tas pats Gars arī pavadīja Jēzu viscauri šai tuksneša pieredzei. Un arī tā ir ļoti svarīga sajūta – zināt, ka Dievs ir ar mani manā tuksnesī: kad esmu slims, kad esmu pārguris, kad ciešu, kad neredzu ceļu, kad nesaprotu notiekošo – tad neesmu viens. Es nekad neesmu viens.

Šīs domas paņemsim sev līdzi šajā gavēņa ceļā uz Lieldienām. Tas pats Dievs, kas mums uzticas, ir arī kopā ar mums ikvienā mūsu dzīves brīdī.

DIEVKALPOJUMI

No 24. marta dievkalpojumi notiks Rīgas Lutera baznīcā:

 • 24. martā 11.00 – Palmu jeb Pūpolsvētdienas dievkalpojums
 • 25., 26., 27. martā 18.00 – Kontemplatīvie dievkalpojumi ar meditāciju draudzes centrā
 • 28. martā 18.00 – Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums draudzes centrā
 • 29. martā 11.00 un 18.00 (pēc īpašas kārtības) – Lielās Piektdienas dievkalpojumi
 • 30. martā 22.00 – Lieldienu nakts dievkalpojums
 • 31. martā 8.00 – Kristus Augšāmcelšanās rīta dievkalpojums
 • 31. martā 11.00 – Kristus Augšāmcelšanās dievkalpojums (īpaši draudzīgs ģimenēm un bērniem)
 • 1. aprīlī 11.00 – dievkalpojums Otrajās Lieldienās

IZAUGSME

 • Gongu meditācija 14. martā un 28. martā Lindas Straumes vadībā. Gongu meditācijas mērķis ir veicināt apzinātību, palīdzēt doties arvien dziļāk pašizziņas ceļā un ļauties iekšējai transformācijai.
 • Sieviešu aplis 8. martā 18.00-21.00 Agneses Gintneres vadībā. “Sievietēm ir jāsēž aplī. Ne tādēļ, ka mums vienmēr būtu nepieciešama dziedināšana, bet tādēļ, ka mums nepieciešams piepildījums. Aicinām kopīgi radīt apli, sastapt sevi un kopīgi liecināt par esības unikālo dažādību, kas izpaužās caur katru no mums visām!
 • Apzinātība caur kaligrāfiju no 5. aprīļa (4 nodarbības, 1x nedēļā) Piedāvājam iepazīties un apgūt pirmos soļus Kaligrāfijas mākslā, ko var uzskatīt par apzinātības praktizēšanas instrumentu. Nodarbības notiks piektdienās 18.00-20.00.
 • Klusuma meditācija sestdienās 8.30-9.30 Rīgas Lutera draudzes centrā.

Vairāk info un pieteikšanās: www.izaugt.lv

ZIŅAS

Rīgas Lutera draudzes kopsapulce 10. martā, uz kuru aicināti visi draudzes locekļi
Draudzes ikgadējā kopsapulce notiks svētdien, 10.martā uzreiz pēc dievkalpojuma.
Darba kārtībā mācītāju, draudzes priekšnieka un valdes priekšnieka pārskats par iepriekšējo gadu, revidentu ziņojums, kā arī nominācijas komisijas ievēlēšana un balsojums par nākošās draudzes padomes skaitlisko sastāvu. Nominācijas komisija savu darbu veiks pavasarī un vasarā, lai rudenī tiktu ievēlēta jaunā draudzes padome.

Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums 28. martā 18.00
28. martā 18.00 notiks Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums Rīgas Lutera draudzes centrā. Šis būs īpašs dievkalpojums, kurā mēs kopā pavadīsim klusus un pārdomu pilnus brīžus, atzīmējot Jēzus Kristus pēdējās dienas pirms viņa krusta nāves. Uz šo dievkalpojumu katrs ir aicināts paņemt līdzi kaut ko garšīgu, ko pats gribētu baudīt un ar ko vēlētos pacienāt apkārtējos. Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums sāksies ar kopīgu maltīti.

Koncerti Rīgas Lutera baznīcā Lieldienu laikā:
30. martā 15.00 – J.S. Bahs “Jāņa Pasija” – Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Vidzemes kamerorķestris;
31. martā 20.00 – Akustiskais koncerts “Cita gaisma” – Rihards Saule;
1. aprīlī 18.00 – “Stīgojot augšup” – Kaspars Zemītis un LU Jauktais koris “Juventus”;
6. aprīlī 20.30 – “Laimes flauta | Laiks.Tu.Lūgšana” – Aleksandra Špicberga, vīru vokālā grupa, u.c.

*** Klusajā nedēļā un Lieldienās kanceleja, drēbju kamera un diakonija nestrādā, mācītāju pieņemšanas nenotiek! ***

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.