Koncerts “Rainis. Brauns. Daugava” Rīgas Lutera baznīcā 13.maijā

Koncerts “Rainis. Brauns. Daugava” Rīgas Lutera baznīcā 13.maijā plkst. 21:00!

Šis ir Mārtiņa Brauna leģendārā cikla “Daugava” pilns atskaņojums, ko izpildīs viens no lielākajiem koriem Latvijā – Rīgas Lutera Draudzes koris kopā ar taustiņinstrumentālistu Austri Kalniņu, ģitāristu Kasparu Zemīti un basistu Oskaru Zemīti. Solo dziedās tenors Kārlis Rūtentāls. Koncerta režisors un vadītājs ir Dainis Gaidelis.

Koncertam tiek veidota īpaša gaismas režija (Those Guys Lighting), kas kopā ar jaudīgo muzikālo materiālu un kora skanējumu piešķirs vakaram īpašu atmosfēru, sniedzot iespēju piedzīvot patriotisma piepildītu baudījumu. Koncertā “Rainis. Brauns. Daugava” tiks atskaņotas visas 18 cikla daļas, no kurām slavenākā ir tautā iemīļotā “Saule. Pērkons. Daugava”, bet 2023. gada Dziesmu svētkos klausītājiem bija iespēja dzirdēt arī vēl trīs no tām – “Krauklītis”, “Zvērests” un “Dusmu dziesma”.

“Šo ciklu izjūtu kā ļoti patriotisku vēstījumu ar skaidru, tiešu valodu, kas uzrunā 21. gadsimta trešās desmitgades cilvēku – gan mani kā diriģentu, gan kora dziedātājus, gan arī klausītājus. Tajā nav tukšu un banālu frāžu – ne tekstā, ne mūzikā. Darba gaitā jo īpaši jūtu, cik ģeniāls komponists un dramaturgs ir Brauns. Mūzika ir plaša, krāšņa kā ērģeles, polifoniska vai vietām vienbalsīga kā vienots vēstījums no dāmām un kungiem – apņēmību un pārliecību paudošs darbs! Dziedot mums iztaisnojas mugurkauls un tirpiņas skrien pār kauliem,” stāsta Matīss Tučs, Rīgas Lutera draudzes kora vadītājs un diriģents, aicinot visus, īpaši tos, kuri katros Dziesmu svētkos aizkustinājumā elpu aizturējuši gaida tieši “Saule. Pērkons. Daugava” atskaņojumu, nākt uz koncertu, jo maijā Torņakalna baznīcā gaidāmajā koncertā viss cikls kopumā sniegs vēl jaudīgāku līdzpārdzīvojumu.

Koncerts notiks ar Rīgas Lutera draudzes un Rīgas valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Ieeja koncertā par ziedojumu.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.