Dievkalpojums 12.05.2024 | Uzklausat! Uzklausat! Uzklausat! 

Dievkalpojums 12.05.2024

Uzklausat! Uzklausat! Uzklausat!

Laiks pirms Vasarsvētkiem, kad Jēzus mācekļi ir atvadījušies no Jēzus, neticīgi skatījušies Debesīs, kurās Viņš aiziet, ir tāds lielas neziņas un neskaidrības par nākotni laiks. Jēzus nu savus mācekļus ir atstājis pavisam. Nu viņiem priekšā grūtas dienas. Viņu galvenais skolotājs un garīgais padomdevējs ir prom. Nu pašiem ar visu būs jātiek galā. Atvadoties vēl Jēzus teica – tagad “ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami un mācīdami”. Apžēliņ. Kā ar šo visu tikt galā? Tāpēc arī šīs svētdienas nosaukums ir “Exaudi” jeb latviski – uzklausi. Uzklausi, mani, Dievs, un neatstāj mani, nepamet mani.

Tomēr ir vēl kāds cits “Exaudi”, kas sāk dzimt. To aptvēru, gatavojoties kopā ar kori pirmdienas vakara koncertam Lutera baznīcā, kur mēs dziedāsim visas dziesmas no Mārtiņa Brauna cikla “Daugava”. Pazīstamākā dziesma no šī cikla ir “Saule. Pērkons. Daugava”, bet tā nav vienīgā. Viena no šī cikla dziesmām nes tādu pašu nosaukumu kā šī svētdiena – tā saucas “Uzklausat”. Tas piepeši nāk arī pār Jēzus mācekļiem. Šāds pirms Vasarsvētku spēks. Varbūt tas nāk, kad Jēzus uzpūš viņiem (bet varbūt viņos?) savu Svēto Garu – kā teikts Jāņa evaņģēlijā. Šis “Exaudi”, “uzklausat” vēstī – viņiem ir ko teikt. Uzklausat, kas būs, kas notiks, kas radīsies, kas dzims, kas nāks pār jums visiem, kas izliesies par visiem – un, vai esat gatavi tam, kas nāks, kas dzims, kas būs, vai zināsiet, ko ar to darīt, vai aptversit, kāpēc tas nāk – šis Dieva Gars pār jums un jūsos? Uzklausat! Uzklausat! Uzklausat!

Ļaunums aprīs pats sevi, cietēji beigs ciest, cietēji saņems spēku, iegūs balsi, celsies – jo nāk jauna pasaule, nāk jauns Gars, kas izliesies pār visiem. Šim Garam Dievs taisa ceļu mūsos un jautā – vai esat gatavi dzīvot Garā, vai esat gatavi sekot šim Garam?

Mācītājs Linards Rozentāls

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.