“Vēstule no Nācaretes” maija izdevums

Vēstule no Nācaretes maija izdevums

MĀCĪTĀJA VĒSTĪJUMS
Justs Junkulis, Rīgas Lutera draudzes mācītājs

Vasarsvētki ir tagad!

1 Kad pienāca Vasarsvētku diena, visi bija sanākuši kopā.
4 Un visus piepildīja Svētais Gars.
(Apustuļu darbi 2:1, 4a)

Vasarsvētki – cilvēku atsaukšanās Dieva Garam – nenotiek tikai vienreiz senā pagātnē. Tie notiek ik dienas, ik mirkli. Kur mācāmies dzīvot Kristū. Kur mācāmies dzīvot kopā. Jā, kur mācāmies dzīvot kopā Kristū.

Šis ceļš ir mazliet par dvēseles brīvību. No sava ego. Noliekot savas ambīcijas, atlaižot vēlmi visu kontrolēt, mācoties vienkārši būt. Kā vienam cilvēkam Dieva priekšā, kā vienam cilvēkam citu cilvēku vidū, kā cilvēkam skaistā, bet sarežģītā pasaulē.

Šis ceļš ir mazliet par enerģiju. Dieva Gars ir kā Vējš. Kā Elpa. Kā Balodis. Kā Spalva. Kas dzīvs un dinamisks pretstatā smagnējiem akmens elkiem. Kāds, kas atdzīvina, atjauno, iedvesmo, kas nes prieku.

Šis ceļš ir mazliet par drosmi. Nesēžot bailēs aiz slēgtām durvīm, atveroties pasaulei un cilvēkiem, rīkojoties par spīti nedrošībai.

Šis ceļš ir mazliet par saprašanos. Kur patiesa vienotība nenāk, ar spēku visus padarot vienādus, bet kur Kāds mums par spīti atšķirībām palīdz saprasties un runāt vienā valodā.

Un šis ceļš ir arvien par tagadni. Par neatliekamo, kas grib notikt, dzimt tevī, īstenoties tieši tagad. Kas būtisks un nozīmīgs tieši tev.

Tāpēc brīnišķīgi, ka Vasarsvētki nenotika tikai vienreiz. Ka Vasarsvētku diena ir pienākusi – tā vienmēr ir tagad – atkal un atkal turpinot atsaukties dzīvajam Dieva Garam. Mēs vienmēr būsim un dzīvosim Vasarsvētku dienā!

Kalendārs rāda, ka maijs ir svētki! Darba svētki, Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena, Mātes diena, Vasarsvētki! Un vēl noteikti kādi ģimeniski svētki katram no mums. Bet lai svinētu svētkus nepietiek tikai ar sarkano krāsu kalendārā vai pēdējā brīža atgādinājumu. Svētkiem ir jāgatavojas un jāpošas, svētki ir jāsvin un ir labi, ka tos varam svinēt kopā.

Un tieši draudzes un Torņakalna apkārtnes ļaužu lokā mēs 19. maijā svinēsim Vasarsvētkus! Jo Vasarsvētki ir par Garu! Bet lai skaisti un kārtīgi nosvinētu svētkus, tiem tiešām ir jāsagatavojas iepriekš – bērzu meijas, lentītes un lampiņas baznīcas dārzā, ceriņu vāzes, krāsaini galdauti, radošās darbnīcas, plātsmaizes un pīrāgi – tas viss būs nepieciešams svētku svinēšanai un dzīves baudīšanai Vasarsvētkos Torņakalnā!

Piesakies un nāc palīgā, lai taptu mūsu svētki! Vasarsvētki Torņakalnā! Lūgums palīgiem pieteikties, rakstot uz e-pastu: inese.stankevica@luteradraudze.lv vai zvanot 29486861.

Inese Stankeviča,
Rīgas Lutera draudzes valdes priekšniece

Dievkalpojumi

 • Dievkalpojumi katru svētdienu 11.00 Rīgas Lutera baznīcā un tiešraidē YouTube
 • Debesbraukšanas dienas dievkalpojums 9. maijā 18.00
 • Mēneša 2. svētdienā dievkalpojuma laikā notiek svētdienas skola – 12. maijā
 • Vasarsvētku Citādais dievkalpojums un koncerts VASARSVĒTKI IR PAR GARU 19. maijā 11.00
 • Mēneša pēdējā svētdienā 11.00 ģimeņu dievkalpojums ar slavēšanas dziesmām – 26. maijā
 • Kontemplatīvie dievkalpojumi notiek Rīgas Lutera draudzes centrā mēneša 1. un 3. ceturtdienā 18.00 – 2. maijā un 16. maijā

IZAUGSME

Centrs cilvēka izaugsmei Torņakalns

 • Klusuma meditācija sestdienās 8.30-9.30 Rīgas Lutera draudzes centrā.
 • Gongu meditācija 9. maijā un 23. maijā 18.30-20.30 Lindas Straumes vadībā. Gongu meditācijas mērķis ir veicināt apzinātību, palīdzēt doties arvien dziļāk pašizziņas ceļā un ļauties iekšējai transformācijai.
 • Seminārs “Emocijas: apzinātības un regulācijas prasmes” 13. maijā 18.00-20.00 Evitas Ozoliņas vadībā. Praktiska nodarbība, kurā uzzināsiet par emociju fizioloģisko dabu un funkcijām, mācīsieties atpazīt emocijas ķermenī un varēsiet praktiski izmēģināt tehnikas, kas ikdienā palīdz attīstīt spēju regulēt emocijas veselīgākā veidā.
 • Nodarbību kurss: “Kaligrāfija-Flourishing” no 13. maija Ievas Ansones vadībā. 4 nodarbību kurss, kurā apgūsiet pamatprasmes Copperplate stila burtu rotāšanā. Nodarbības notiks pirmdienās 18.00-20.00.
 • Dejas meditācija 24. maijā 18.00-20.00 Andas Dones vadībā (bez iepriekšējas pieteikšanās)
 • Sieviešu aplis 31. maijā 18.00-21.00 Agneses Gintneres vadībā. Aicinām kopīgi radīt apli, sastapt sevi un kopīgi liecināt par esības unikālo dažādību, kas izpaužas caur katru no mums visām!

Vairāk info un pieteikšanās nodarbībām: www.izaugt.lv

ZIŅAS

Koncerts “Rainis. Brauns. Daugava” Rīgas Lutera baznīcā 13.maijā 21:00

Šis būs Mārtiņa Brauna leģendārā cikla “Daugava” pilns atskaņojums, ko izpildīs Rīgas Lutera Draudzes koris mākslinieciskā vadītāja Matīsa Tuča vadībā kopā ar taustiņinstrumentālistu Austri Kalniņu, ģitāristu Kasparu Zemīti un basģitāristu Oskaru Zemīti. Solo dziedās tenors Kārlis Rūtentāls. Koncerta režisors un vadītājs ir Dainis Gaidelis. Koncertam tiek veidota īpaša gaismas režija, kas kopā ar jaudīgo muzikālo materiālu un kora skanējumu piešķirs vakaram īpašu atmosfēru, sniedzot iespēju piedzīvot patriotisma piepildītu baudījumu. Koncertā “Rainis. Brauns. Daugava” tiks atskaņotas visas 18 cikla daļas, no kurām slavenākā ir tautā iemīļotā “Saule. Pērkons. Daugava”, bet 2023. gada Dziesmu svētkos klausītājiem bija iespēja dzirdēt arī vēl trīs no tām – “Krauklītis”, “Zvērests” un “Dusmu dziesma”. Ieeja koncertā par ziedojumu.

Vasarsvētki Torņakalnā – Citādais dievkalpojums un koncerts VASARSVĒTKI IR PAR GARU 19. maijā 11.00

Rīgas Lutera draudze aicina uz Vasarsvētkiem Torņakalnā – Citādo dievkalpojumu un koncertu 19. maijā 11.00 ar daudzu pazīstamu mūziķu – Ievas Kerēvicas, Igo, Aijas Andrejevas, MC orķestra & Roberta Rasas, Vinetas Elksnes, Karīnas Tropas, Jāņa Ivuškāna, Lindas Naudiņas & Rīgas Lutera draudzes kora un citu – piedalīšanos un tam sekojošiem dārza svētkiem ar brīvdabas kafejnīcu, zupas staciju, pankūkām un vēl daudz ko citu un plašu aktivitāšu klāstu bērniem un pieaugušajiem.

Citādā dievkalpojuma nosaukums – VASARSVĒTKI IR PAR GARU
Kāpēc? Pavisam vienkārši – ja Vasarsvētki nav par Garu, bet tikai par vasaru, tad viņi ir daudz par “īsu”. Bet, kam mums Vasarsvētki, ja tie par “īsu”? Mums vajag Vasarsvētkus, kas ir par Garu.
Bet, kāpēc Vasarsvētkos vairāk dziesmu, mazāk runu? Jo Gars ir daudz vairāk līdzīgāks mūzikai nekā vārdiem. Gars – tāpat kā skaņa – ir neredzams, to arī neierobežo laiks un telpa.
Svētā Gara tēls Bībelē ir putns – balodis. Taču varbūt tomēr ne tik smagnējs. Drīzāk kā spalva, kas lidinās gaisā, skatoties, kur piezemēties – virs ūdeņiem, virs zemes, virs pilsētām un baznīcām, virs Torņakalna un virs Tevis.
Vasarsvētkus pazīst ne pēc kā cita kā pēc Gara. Pēc gaisotnes, pēc tā, kas gaisā, pēc tā, kas vēl tikai būs, pēc tā, kas ir, un nevis pēc tā, kas nav iespējams. Pēc tā, kur un kā tie lido, pēc tā, ka viss ir nedaudz pa gaisu un gaisā!
Sajūti Torņakalnā šo Garu!

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.