Dievkalpojums 05.05. | Lūgšana – nevis pareiza, bet patiesa

Dievkalpojums 05.05. | Lūgšana - nevis pareiza, bet patiesa

Dievkalpojums Rīgas Lutera baznīcā svētdien, 5. maijā 11.00 (tiešraide Lutera draudzes YouTube kanālā)

Lūgšana – nevis pareiza, bet patiesa

Katrai svētdienai starp Lieldienām un Vasarsvētkiem ir savs nosaukums, sava tēma. Pirms nedēļas tā bija dziedāšana, bet šīs svētdienas tēma ir lūgšana. Lūdziet! – tāds ir šīs svētdienas nosaukums. Esiet sasaistē un kontaktā ar to Lielo realitāti un mīlestību, kas mūs ietver un aptver, kurā mēs paši rosamies, kustamies un esam.

Taču Jēzus norādījums ir – dariet to īsi. Kad lūdzat, nevelciet garumā – kā to dara liekuļi sinagogās un uz ielu stūriem. Un nedariet to publiski, bet, kad esat vieni paši, savā “kambarī”, dariet to sevī nevis ārēji. Un īsi – gan laika ziņā, gan vārdu izvēlē. Nepļāpājiet – Jēzus saka. Un vēl Viņš norāda – neatdariniet tos, kas lūdz gari un domā, ka, jo garāk lūgs, jo labāk tiks uzklausīti. Jēzus ieteiktā lūgšana “Mūsu Tēvs” ir ļoti īsa – 236 zīmes ar atstarpēm. Nedaudz vairāk kā optimālais ieraksts Instagramā vai Tviterī.

Tādi – īsumā – ir Jēzus norādījumi lūgšanai. Lūdziet īsi un kodolīgi; pamatā tad, kad esat vienatnē; neatdariniet citus; neveltiet tam mega daudz laika, neaizpļāpājieties. Šos norādījumus lasot – aizdomājos, ka mūsu prakse – ģimeņu un arī kontemplatīvajos dievkalpojumos uzrakstīt savu lūgšanu uz mazām lapiņām ir visai atbilstoša – mazās lapiņas ir tik mazas, ka uz tām var uzrakstīt vienu Instagram ieraksta zīmju skaitu, tā ir lūgšana apslēptībā, kaut arī to darot, esam visi kopā, jo neviens vārds netiek publiski izteikts, tas tiek uzticēts Dievam, apslēptībā. Tā darīsim arī svētdien.

Mācītājs Linards Rozentāls

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.