“Vēstule no Nācaretes” aprīļa izdevums

MĀCĪTĀJA VĒSTĪJUMS
Linards Rozentāls, Rīgas Lutera draudzes mācītājs

Augšāmcelšanās

Ieejam Klusā nedēļā.
Kāpēc tā ir tik klusa? Kamdēļ jābūt tik klusai?

Tā vēstī par šokējošo mēmumu, kas iestājas tad, kad vairs nav vārdu, lai izteiktu šausmas, redzot, kā tiek zvērīgi nogalināts nevainīgs cilvēks, ar mērķtiecīgiem meliem apmelots un piesists krustā.

Tā vēstī par klusumu, kas iestājas, kad vairs neko nevar, kad vairs nekam nav jēgas, kad vienīgais, kas nākt prātā – ir bēgt no šī visa. Tā vēstī par klusumu sagrautas pilsētas vidū, kad nav vairs putnu, kas čivinātu, koku lapu, kas čabētu, klusums, kas iestājas tad, kad viss izpostīts. Tā vēstī par klusumu, kad nav vairs ko teikt, kad nav iespējams neko attaisnot, paskaidrot, izskaidrot. Par klusumu, kas iestājas, kad saprotam, uz kurieni tas viss virzās.

Tas ir viens klusums, ar ko klusa ir Klusā nedēļa.
Bet ir arī cits klusums, pilnīgi savādāks.

Par to vēstī istabas vāzē plaukt ieliktie zari. Viņi ir ļoti, ļoti klusi, cauri visai ziemai dzīvību nesuši sevī. Un, kad mājās ir pavisam kluss, var dzirdēt, kā no viņiem laužas ārā dzīvības spēks, kā veras vaļā pavasaris, uzplaukst pumpuros mirdzoša rītdiena. Tu sēdi un skaties uz tiem un jūti – viņos “tāds kā svētums visapkārt stīdz..”

Kad paliekam pavisam klusi, tad varam dzirdēt, kā pasaulei un cilvēcei cauri kas stīgo. Tas ir Dieva svētums. Tas stīgo un pieņemas spēkā. Tas aust. Šī arvien stiprākā ticība – otrā cilvēkā ir tāds Svētums.. Ka tā priekšā viss apklust. Dieva svētums – Radīšanas septītā dienā, apsolījumā Abrahāmam, Sinaja kalnā, Saiešanas teltī, Sālamana Tempļa Vissvētākajā vietā un tad – visbeidzot – Jēzū, Dieva Dēlā, un tad visos cilvēkos – visus kopā vienot gribošais Svētais Gars, kas no Tēva un Dēla iziet, kas grib vienot katru ar katru, katru cilvēku iekļaut šajā svētajā kopībā, kur cilvēks cilvēkam draugs un draudzene, māsa un brālis. Tajā ir kas tik svēts, ka trūkst vārdu…

Klusā nedēļa – klusums iepretī Svētumam, ko nevar uzvarēt grēks – naids un meli, slepkavība – krusta nāve. Dieva Svēto nāve nespēj paturēt sevī. Dieva nodoms – lai šī pasaule būtu svēta, lai cilvēce zeltu un plauktu – nav iznīcināms, aprokams, apturams. Jo vairāk kādi pret to iet, jo spēcīgāks tas kļūst. Cauri cilvēces vēsturei tas stīgo.

Es šajā nedēļā būšu kluss.
Un dzirdēšu, kā arī manī tas “tik svinīgi šalc”.
Šī Augšāmcelšanās.

Dievkalpojumi

No 24. marta dievkalpojumi notiks Rīgas Lutera baznīcā:

 • 24. martā 11.00 – Palmu jeb Pūpolsvētdienas dievkalpojums
 • 25., 26., 27. martā 18.00 – Kontemplatīvie dievkalpojumi ar meditāciju draudzes centrā
 • 28. martā 18.00 – Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums draudzes centrā
 • 29. martā 11.00 un 18.00 (pēc īpašas kārtības) – Lielās Piektdienas dievkalpojumi
 • 30. martā 22.00 – Lieldienu sagaidīšanas nakts dievkalpojums
 • 31. martā 8.00 – Kristus Augšāmcelšanās rīta dievkalpojums
 • 31. martā 11.00 – Kristus Augšāmcelšanās dievkalpojums (īpaši draudzīgs ģimenēm un
  bērniem)
 • 1. aprīlī 11.00 – dievkalpojums Otrās Lieldienās

IZAUGSME

 • Gongu meditācija “Izskalot dvēseli” 29. martā 18.30-20.30 Lindas Straumes vadībā. Pavasarī, kad atkal sajūtam, kā mūsos sakustas radošā enerģija un dzīvības spēks tiecas mūs aizvest dziļāk par mūsu pašu priekšstatiem, nepieciešams iekšēji “izskaloties” no liekā un atvadīties no tā, ko esam pārauguši un kas traucē savi apzināties kā radošā Visuma daļu.
 • Sieviešu aplis 19. aprīlī 18.00-21.00 Agneses Gintneres vadībā. Aicinām kopīgi radīt apli, sastapt sevi un kopīgi liecināt par esības unikālo dažādību, kas izpaužās caur katru no mums visām!
 • Nodarbību kurss: Apzinātība caur kaligrāfiju no 5. aprīļa Ievas Ansones vadībā. Piedāvājam iepazīties un apgūt pirmos soļus Kaligrāfijas mākslā, ko var uzskatīt par apzinātības praktizēšanas instrumentu. 4 nodarbības notiks piektdienās 18.00-20.00.
 • Klusuma meditācija sestdienās 8.30-9.30 Rīgas Lutera draudzes centrā.

Vairāk info un pieteikšanās: www.izaugt.lv

ZIŅAS

Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums 28. martā 18.00
28. martā 18.00 notiks Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums Rīgas Lutera draudzes centrā. Šis būs īpašs dievkalpojums, kurā mēs kopā pavadīsim klusus un pārdomu pilnus brīžus, atzīmējot Jēzus Kristus pēdējās dienas pirms viņa krusta nāves. Uz šo dievkalpojumu katrs ir aicināts paņemt līdzi kaut ko garšīgu, ko pats gribētu baudīt un ar ko vēlētos pacienāt apkārtējos. Zaļās Ceturtdienas Mielasta dievkalpojums sāksies ar kopīgu maltīti. Dievkalpojumā piedalīsies RTU vīru koris “Gaudeamus”.

Lieldienu sagaidīšanas nakts dievkalpojums sestdien, 30. martā 22.00
Lieldienu nakts dievkalpojumā mēs pieredzēsim, kā cilvēcē aust Dieva gaisma – svētums, mīlestība, labvēlīgums, žēlastība. Lieldienu naktī mēs svinam, ka šo Dieva dzīvību, svētumu, gaismu nāve nespēj uzvarēt un sevī paturēt. Tieši tad, kad šķiet, viss ir beidzies – Kristus Augšāmceļas un dod savu Garu katram cilvēkam, tas izlejas pār visu radību, visa zeme būs Dievagodības pilna. Lieldienu naktī mēs šo stāstu, šo patiesību piedzīvosim – lasījumos, lūgšanās, dziesmās, pārdomās, kristībusolījuma atjaunošanā un Svētā Vakarēdienā. Piedzīvosim, ka pat nakts vistumšākajā laikā spīd Gaisma. No iesākuma.

Koncerti Lieldienu laikā Rīgas Lutera baznīcā:

30. martā 15.00 – J.S. Bahs “Jāņa Pasija” – Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Vidzemes kamerorķestris;
31. martā 20.00 – Akustiskais koncerts “Cita gaisma” – Rihards Saule;
1. aprīlī 18.00 – “Stīgojot augšup” – Kaspars Zemītis un LU Jauktais koris “Juventus”;
6. aprīlī 20.30 – “Laimes flauta | Laiks.Tu.Lūgšana” – Aleksandra Špicberga, vīru vokālā grupa, u.c.

Biļetes: bilesuparadize.lv

*** Klusajā nedēļā un Lieldienās kanceleja, drēbju kamera un diakonija nestrādā, mācītāju pieņemšanas nenotiek! ***

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.