Koncerti Lieldienu laikā Rīgas Lutera baznīcā

Pievienojies mums, svinot Lieldienu laiku ar skaistu mūziku Rīgas Lutera baznīcā!

30. martā 15.00 – J.S. Bahs “Jāņa Pasija” | Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Vidzemes kamerorķestris

Johana Sebastiana Baha “Jāņa pasija” ir Lieldienu esence. Šis Latvijā bieži neskanošais darbs muzikāli vēstī par Kristus ciešanām, nāvi un augšāmcelšanos barokālā greznumā un iekšupvērstā pārdzīvojumā, meistardarba atskaņojums vienmēr tiek sagaidīts ar lielām ilgām un nepacietību. Baha pasija ir viņa spilgtākais žanrs – ja Hendelis pievērsās ārišķīgajai operai un oratorijai, Baha stiprā klints ir tieši Jāņa pasija, kas iedvesmojusi ārkārtīgi daudzus, sākot ar Fēliksu Mendelszonu, kas tieši ar pasijām sāka no jauna gaismā celt Baha mūziku, beidzot ar mūsdienu māksliniekiem, kam Bahs ir matemātiskas precizitātes un emocionalitātes etalons.
Diriģents Andris Veismanis ir viens no spilgtākajiem senās (tostarp Baha) mūzikas interpretiem Latvijā, kā arī pieprasīts mākslinieks kaimiņzemēs. Ja Andris Veismanis ir bāka Baha stiprās klints – Jāņa pasijas – galā, tad viņa vadītais Rīgas kamerkoris “Ave Sol” ir šīs bākas spožais stars, kas starp pasaules tumsu un jukām izstaro Baha garīgās mūzikas mierinājumu un bezgalību.
Koncerta dalībnieki:
Rīgas kamerkoris “Ave Sol”
Vidzemes kamerorķestris
Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Andris Veismanis
Aija Veismane (soprāns)
Sniedze Kaņepe (alts)
Mārtiņš Zvīgulis (tenors)
Matīss Pēteris Circenis (baritons)
Artūrs Švarcbahs (bass)
 
Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas no 18. marta plkst. 10.00 būs saņemami “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

31. martā 20.00 – Akustiskais koncerts “Cita gaisma” | Rihards Saule

Riharda Saules akustiskā koncertprogramma CITA GAISMA Rīgas Lutera baznīcā 31.martā 20.00!
 
Cita gaisma – gaisma, ko redzam ar sirdi kā dievišķu brīnumu, kas pavada mūs no dzimšanas līdz brīdim, kad paši kļūstam par dievišķu, bezgalīgu un mierpilnu gaismu.
Koncertprogramma CITA GAISMA – tās ir pārdomas mūzikā par cilvēkam svarīgām tēmām, kā dzīve un nāve, cerība, ticība un mīlestība. Starp tādām zināmām kompozīcijām kā “Kvazimodo dziedājums “ (no Z.Liepiņa operas “Parīzes Dievmātes katedrāle”), “Pie Jesu” (E.L.Vēbers), “Too Much Love Will Kill You” (Queen), skanēs arī Riharda Saules dziesmas “Cita Gaisma”, “Mēs esam šai zemē” u.c.

1. aprīlī 18.00 – “Stīgojot augšup” | Kaspars Zemītis un LU Jauktais koris “Juventus”

Kaspara Zemīša un Latvijas Universitātes jauktā kora JUVENTUS koncerts “Stīgojot augšup” 2024. gada 1. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā!
 
Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis un Latvijas Universitātes jauktais koris JUVENTUS aicina uz koncertu “Stīgojot augšup”. Gaišā, vieglā un sirsnīgā atmosfērā kora mākslinieciskā vadītāja Valda Tomsona vadībā tiks atskaņoti latviešu komponistu skaistākie darbi.
Koncertā skanēs Kaspara Zemīša mūzika – gan solo skaņdarbi ģitārai, gan kordziesmas, kā arī viņa 2014. gadā sarakstītā “Mesa”, kas atspoguļo ģitāras saspēles iespējas ar kori. Klausītājus priecēs arī Imanta Kalniņa, Ādolfa Ābeles un Andreja Jurjāna mūzika korim.
Kaspara Zemīša un JUVENTUS sadarbība aizsākās kora simtgades ietvaros, kad komponists radīja darbu “Dialogs”, ko kopīgi 2022. gadā pirmatskaņoja un ierakstīja albumā “Jauns sākums”. Sadarbība pārtapa savstarpējā draudzībā un koris ar Kasparu Zemīti atkal satikās uz vienas skatuves 2023. gada oktobrī, pirmo reizi atskaņojot “Mesu”.

6. aprīlī 20.30 – “Laimes flauta” | Laiks.Tu.Lūgšana | Aleksandra Špicberga, vīru vokālā grupa, Andis Klučnieks (flauta) u.c.

Aicinām uz koncertu LAIMES FLAUTA 6. aprīlī 20.30 Rīgas Lutera baznīcā! 
 
LAIMES FLAUTA ir jau otrā programma koncertu ciklā “Laiks. Tu. Lūgšana”. Šoreiz programmas vadmotīvs – cilvēka iekšēju cīņu ceļš, visa mūža garumā meklējot Patiesību.
Koncertuzvedumā piedalās dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA un VĪRU VOKĀLĀ GRUPA, flautists Andis KLUČNIEKS, ģitārists Vladimirs KUDRINS, un sitaminstrumentālists Elvijs ENDELIS un zēnu vokālā grupa “PUIKAS”. Ivara VĀCERA gaismu režija. Tērpu māksliniece – Aljona MYALIK.
Jaunajā koncertprogrammā LAIMES FLAUTA, līdzīgi kā pirmajā – “Laiks. Tu. Lūgšana. Dziedājumi un Arvo Perts”, skanēs dažādu gadsimtu un tradīciju BAZNĪCAS DZIEDĀJUMI UN LŪGŠANAS dažādu pasaules tautu valodās. Koncertā dzirdēsiet dziedājumus spāņu, grieķu, armēņu, baznīcslāvu, latviešu valodās.
Tāpat kā iepriekšējā programmā, dziedājumi mīsies ar instrumentālām skaņu gleznām. Šoreiz galvenajā lomā – flauta! Patiesi! – Ne jau viss cilvēka dvēselē notiekošais ir izsakāms vārdos! Pašos tās dziļumos mītošo, šoreiz ļauts izdziedāt flautām un stabulēm, izcilā flautista, multiinstrumentālista Anda Klučnieka sniegumā.
Koncertprogrammā klausītāju sagaida arī vairāki pārsteigumi – Latvijā maz pazīstami opusi no Latīņamerikas, Spānijas un Āfrikas. Dienvvidzemju kolorītu un temperamentu palīdzēs uzburt izcilie mūziķi – Vladimirs Kudrins un Elvijs Endelis. Līdzās vīru balsīm, ieskanēsies arī zēnu dziedājums.
Emocionālajā gara pārdzīvojumā klausītāja ceļabiedre un vienlaikus atskaites punkts būs GAISMA, ļaujot piedzīvot līdzpārdzīvojuma, atmiņu un jaunu atklāsmju mirkļus.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/136856

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.