Svētbrīdis zvaigžņu bērnu piemiņai

Svētbrīdis Zvaigžņu bērnu piemiņai notiks piektdien, 2. jūnijā, plkst. 16:00 Dvēseļu dārzā Liepājas ielā 38.

Zvaigžņu bērni

Latvijā gadā vidēji 3300 bērniņu augšana mammas vēderā izbeidzas no vecākiem neatkarīgu iemeslu dēļ, no tiem 170 starp trešo un piekto grūtniecības mēnesi, savukārt 170 bērniņi piedzimst nedzīvi pēc sestā grūtniecības mēneša vai nomirst pirmajā nedēļā pēc dzimšanas.

Šī tēma ir emocionāli smaga, tāpēc par to ir grūti runāt, taču, ņemot vērā tās plašo aptveri – ļoti nepieciešami. Diemžēl likumos ir vairāki ierobežojumi, kas liedz daļai vecāku pienācīgi atvadīties no sava zaudētā bērna. Rīgas Lutera draudzes cilvēki kopā ar profesionāļiem, kuri ikdienā atbalsta bērnu zaudējušus vecākus, strādā, lai panāktu šīs tēmas nonākšanu sabiedrības dienaskārtībā un nepieciešamos likuma grozījumus.

Pavisam drīz taps arī dvēseļu dārzs Rīgas Lutera baznīcas teritorijā, virtuāls zvaigžņu jums vietnē www.dveseludarzs.lv, kurā vecāki un tuvinieki varēs iedegt gaismiņu sava zvaigžņu bērna piemiņai. Plānots arī izdot grāmatu, kas kalpos kā atbalsta resurss medicīnas personālam un citiem interesentiem, kā arī pašiem vecākiem. Tāpat iecerēts izstrādāt mācību programmu medicīniskajam personālam un izveidot atbalsta tīklu bērnu zaudējušiem vecākiem visā Latvijā.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.