“Vēstule no Nācaretes” septembra izdevums

MĀCĪTĀJA VĒSTĪJUMS

Justs Junkulis, Rīgas Lutera draudzes mācītājs

Draugi

Jēzus saka saviem mācekļiem: “Es jūs nesaucu par kalpiem, jo to, ko dara kungs, viņa kalps nezina. Es jūs saucu par draugiem, jo es esmu jums darījis zināmu visu, ko dzirdēju no Tēva.” /Jņ.15:15/
Reiz kāds ceļotājs devās uz kādu pilsētu. Iedams pa ceļu, blakus ceļam laukā ieraudzīja zemnieku un, vēlēdamies mazliet atpūtināt kājas, apstājās un zemnieku uzrunāja. Arī zemnieks šķita priecīgs mazliet atliekt muguru un papļāpāt.

– Saki lūdzu, jautāja ceļinieks, kādi cilvēki dzīvo tuvējā pilsētā? Es gribu tur apmesties.

– Zemnieks atbildēja ar pretjautājumu: kādi cilvēki dzīvoja tajā vietā, no kuras tu nāc?

– Manā pilsētā cilvēki nebija diez ko labi. Nemiera cēlāji un sliņķi, vieni no savtīgākajiem cilvēkiem pasaulē, un nevienam no tiem nevarēja uzticēties! Es priecājos, ka varēju pamest to vietu.

– Vai tiešām?, teica zemnieks, tad baidos, ka man tev ir sliktas ziņas. Tieši tādus pašus tu atradīsi arī manā pilsētā. Bēdīgs un vīlies ceļinieks devās tālāk. Zemnieks atgriezās pie sava darba. Pēc kāda laika viens cits svešinieks, nākot no tās pašas puses, kur pirmais, arī apstājās parunāt ar zemnieku, un uzdeva viņam to pašu jautājumu: saki lūdzu, kādi ir cilvēki, kas dzīvo šajā pilsētā? Kādi bija cilvēki tur, no kurienes tu nāc?, atkal vaicāja zemnieks. O, tie bija labākie cilvēki pasaulē! Smagi strādājoši, godīgi un draudzīgi. Man ir tiešām žēl, ka bija jādodas no turienes projām.

– Nebēdājies, teica zemnieks, tieši tādus tu atradīsi arī manā pilsētā.
Svešinieks devās tālāk ar prieku.

Mūsu priekšstati nosaka, kādu pasauli redzam sev apkārt. Kādus cilvēkus sev blakus. Arī – kādu redzam savu baznīcu, draudzi, mūsu kopīgo ceļu. Vai Dieva radītā pasaule arī mums ir priekpilns projekts (kurš vēl ir procesā, tāpat kā mēs esam procesā), par kuru priecājas eņģeļi un mēs tiem līdzi? Vai svinam savu esamības dāvanu, priecājamies pagodināt Dievu ar savu dzīvi un dalāmies šajā priekā ar saviem līdzcilvēkiem? Vai jūtam, ka esam draudzē kopā ar radošiem, Dieva Gara vadītiem cilvēkiem? Kur kopā atsaucamies evaņģēlijam un ceļam, kurā Dievs mūs ved? Vai uzticamies, ka nākotne ir Dieva rokās un ka augam pretī gaismai?
Jaunajā derībā redzam paša Jēzus priekšstatus: par Dievu, pasauli un arī par saviem mācekļiem. Uzticēšanos savam Tēvam, Viņa dotajam savas dzīves ceļam. Un uzticēšanos arī saviem mācekļiem! Jēzus saskatīja Pēteri, Jāni, Jēkabu un visus pārējos kā savus draugus, kā darbabiedrus Dieva Valstības lietās. Kā cilvēkus, ar kuriem Jēzus dzīve ir nesaraujami saistīta, ar kuriem kopā piedzīvot dzīves prieku un pilnību.
Man šķiet, tieši šī Jēzus attieksme bija noteicošais faktors savu mācekļu garīgajā ceļā un izaugsmē un tam, ko par pasauli un cilvēkiem domāja viņi. Tieši šī attieksme vēlāk tik dzīvi atklājās arī pirmajās mācekļu kopienās un draudzēs – sajūta, ka mēs esam draugi kopīgajā ceļā.

Lai šī attieksme turpina atklāties arī pie mums! Mūs iedrošina un vada jaunajā skolas gadā un jaunajā draudzes darba sezonā! Jo arī mūs Kāds sauc par saviem draugiem.

1. septembris tuvojas!

Inese Stankeviča, Rīgas Lutera draudzes valdes priekšniece

Kad augusts sāk smaržot tā pilni, garšīgi un vakari sāk pavisam nedaudz satumst, ir skaidrs, viņš tuvojas! 1.s eptembris tuvojas! Nezinu kā jums, bet man aizvien tas liekas kā kāds jauns sākums – jauns cēliens, jauns mācību gads, jauna teātra sezona. Vai tā var būt arī jauna sezona draudzes dzīvē? Kaut draudzē ejam baznīcas gada gaitā, man savā ziņā patiktu domāt, ka arī 1.septmebris var iezīmēt kaut ko jaunu, cerīgu, priecīgu un svētīgu mūsu draudzes dzīvē. Kad darbu atsāk Svētdienas skolas (jā, jā, mums tās ir jau divas – Svētdienas skola un Svētdienas skola bērniem ar īpašām vajadzībām, par ko varam būt jo īpaši gandarīti, ka varam būt viena no šādām atbalsta vietām), kad baznīcas solos atgriežas vasaras svinētāji un darbu darītāji un daudz vairāk atkal varam būt kopā. Lai atkal censtos paveikt ko labu savai draudzei un tās cilvēkiem.
Lai jums visiem radošs, zinātkārs un Dieva gudrības pilns šis jaunais cēliens!

KURSI UN NODARBĪBAS

  • No 14.septembra, 2x mēnesī ceturtdienās 18.30 Rīgas Lutera draudzes Centrā cilvēka izaugsmei orņakalns atsākas gongu meditācijas nodarbības gongu meistares Lindas Straumes vadībā. Vairāk info un pieteikšanās: www.izaugt.lv
  • No 15.septembra, 2x mēnesī piektdienās 19.00 Lutera draudzes centrā notiks Dejas meditācija Andas Dones vadībā. Dalība par ziedojumu. Vairāk info: www.luteradraudze.lv

Ziņas

Kontemplatīvie dievkalpojumi no 7.septembra 2x mēnesī – pirmajā un trešajā ceturtdienā 18.00
Kas ir kontemplācija? Būt kontemplatīvam nozīmē vairāk “būt klāt” – ar sirdi, ar prātu, ar ķermeni – pilnībā būt tam, kas ir, kas notiek un kas varētu būt. Kontemplatīvais dievkalpojums ir telpas radīšana mūsu ikdienas skrējiena, darbdienas vakarā, kurā mēs apstājamies, nomierināmies, iekšēji apklustam un atveramies – dziļas ieklausīšanās brīdim un apzināta Svētā Vakarēdiena mielasta brīdim, lai labāk savienotos ar sevi un dievišķo mīlestību. Šie dievkalpojumi ir daļa no tām garīgām praksēm, kurās mūsos veidojas daudz viengabalaināka, ar sirdi savienota zināšana, kas uztver realitāti tādu, kāda tā ir, un mēs arī sākam mīlēt lietas pašas par sevi un tādas, kādas tās ir – visu, visu ietvert vienā mīlestības pilnā skatienā.
Tuvākie Kontemplatīvie dievkalpojumi 7. un 21. septembrī, 5. un 19.oktobrī 18.00 Rīgas Lutera draudzes baznīcā Torņakalnā.

Rudens svētki “Sajūti Torņakalnu” 17.septembrī
Aicinām piedzīvot dvēseliskus pieskārienus, aizraujošas skaņu sajūtas, īpašas garšas un smaržas rudens svētkos “Sajūti Torņakalnu” Rīgas Lutera draudzē svētdien, 17. septembrī uzreiz pēc dievkalpojuma ap plkst. 13.00. Jau tradicionāli rudens svētkos Rīgas Lutera baznīcas dārzā mēs apvienosim dažādas maņas, lai radītu neaizmirstamus un sajūtu bagātus mirkļus! Ieeja par ziedojumiem.

Vakara sarunas par teoloģiju
No septembra reizi mēnesī atsāksim sarunu/ diskusiju ciklu “Vakara sarunas par teoloģiju”, kuru vadīs mācītājs Linards Rozentāls. Pirmā Linarda Rozentāla saruna ar teoloģijas maģistri Airu Līcīti – Pazudušā Svētā gara atgriešanās jeb kā pasaulē atklājas Dieva svētums notiks 25.septembrī 18.30-20.00 Rīgas Lutera draudzes centrā, uz kuru aicinām visus interesentus

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.