“Vēstule no Nācaretes” aprīļa izdevums

Mācītāja vēstījums

Linards Rozentāls, Rīgas Lutera draudzes mācītājs
Neprāts
Rute atbildēja: “Nespied mani tevi atstāt, ļauj sekot tev: kurp tu iesi – es iešu, kur tu mājosi – es mājošu, tava tauta būs mana tauta, tavs Dievs būs mans Dievs! Kur tu mirsi – es miršu, un tur mani apraks. Nāve vien šķirs mani no tevis.” (Rutes 1,16-17)
Lai arī pēdējais teikums tik romantisks, Rute un Naome strīdās. Rute saka: “Nespied mani”. Naome nupat ir gari un plaši skaidrojusi, ka kopīgas nākotnes viņām nav. Naome vēlas atgriezties dzimtenē, kur kā atraitne bez dēliem iegūs zināmu sociālu nodrošinājumu. Taču Ruti uzturēt viņa nevarēs. Rute nāk no citas valsts, viņai nav tiesību neko sev saņemt. Otra Naomes vedekla – Orpa – ir to sapratusi un atgriezusies savā valstī. Taču Rute negrib Naomi ne dzirdēt un iebilst pret visiem saprātīgajiem argumentiem. Kopīga dzīve nav iespējama, daudz saprātīgāk un ekonomiski pamatotāk būtu viņām abām katrai iet savu ceļu, šķirties. Ja Rute nāks līdzi, būs tikai sliktāk.
Dažkārt izmisums ir ļoti saprātīgs. Kad liktenis ir kļuvis patiešām grūts, kad ir piedzīvots kas baigs, saprāts ir vienīgais, ar kā palīdzību iespējams dzīvot tālāk. Tagad ir jāpieņēm lēmumi – tādi vai tādi. Emocijas tiek noliktas malā, jo citādi tās tevi pārpludinās. Tikai saglabāt vēsu prātu. Taču Rute nevēlas rīkoties saprātīgi. Viņa atsakās ieklausīties veselā saprāta balsī. Viņa saka: “Pārstājiet mani pierunāt! Man ir vienalga, ko jūs te man sakāt. Es palikšu kopā ar tevi, mēs esam kopā! Mēs pat kapā būsim kopā, lūk!”
Jo dažkārt izmisums var būt ļoti nesaprātīgs. Rute arī domā par nākotni, bet nesatraucas par to, kā tur būs un kas viņas abas nodrošinās un vai viss būs kārtībā. Viņas rūpes ir nepazaudēt vienai otru, neizšķirties, neklausīt racionālajam, aprēķinātajām iespējām, ekonomiskajiem pamatojumiem. Šajā brīdī saprātam nav nekādas nozīmes un varbūt tāpēc šīs stāsts nereti tiek lasīts kāzās. Tas, kas ir sācies, nav saistīts ar to, cik tas ir vai nav saprātīgi, bet gan ar to, ka te divi cilvēki kaut ko vēlas darīt kopā.
Kristus Ciešanu laiks iezīmē līdzīgu izvēli. Vai tas ir sapratīgi – šādos apstākļos Jēzum doties uz Jeruzālemi? Tur var atgadīties viss kaut kas. Vai tomēr nebūtu saprātīgāk šogad to izlaist? Ka tik kas ļauns tur nenotiek. Ja nu mēs nonākam situācijās, kur vairs neviens nevarēs mums palīdzēt – tā Jēzus mācekļi prāto.
Un tomēr Jēzus iet.
Kas ir tas nesaprātīgais, kas mums, kas man ir jādara – ne ar galvu rēķinot, bet ar sirdi jūtot? Atlikušajā laikā līdz Lieldienām mūsu katra uzdevums ir to piedzīvot – ļauties kaut kam nesaprātīgam, izdarīt kaut ko nesaprātīgu. Kaut ko neprātīgu.
Jūs varbūt pazīstat šos brīžus. “Tas ir neprāts”, tu sev saki, “Tas ir neprāts”. Un tad tu celies un dari tieši to. Kristus krusts ir neprāts un Kristus mīlestība ir neprāts. Tā ir neprātīga mīlestība uz visiem cilvēkiem. Šī mīlestība ir tik mirstīga un kādreiz šķiet, ka jau mirstoša. Un vienlaikus vienmēr Augšāmcelta, pacelta pāri visam – kā vadmotīvs, karogs, mērķis. Augšāmceltai pasaulei, kuru mīlestības augšāmceltie veidos. Neprāts. Bet varbūt tomēr?

Dievkalpojumi

No 2.aprīļa dievkalpojumi atkal notiks Rīgas Lutera baznīcā:
2. aprīlī 11.00 – Palmu svētdienas dievkalpojums
6. aprīlī 17.00 – Zaļās ceturtdienas Mielasts baznīcas dārzā (lietus gadījumā draudzes centrā)
7. aprīlī 11.00 un 18.00 – Lielās Piektdienas dievkalpojumi 8. aprīlī 22.00 – Nakts dievkalpojums
9. aprīlī 8.00 un 11.00 – Augšāmcelšanās dievkalpojums Lieldienās
10. aprīlī 11.00 – dievkalpojums Otrajās Lieldienās
30. aprīlī 11.00 – ģimeņu un slavēšanas dievkalpojums

Rīgas Lutera draudzes locekļu sapulce

16. aprīlī plkst. 13.00 draudzes padome draudzes centrā sasauc ikgadējo draudzes locekļu sapulci (saskaņā ar LELB Satversmes 68. punktu).
Darba kārtība:
mācītāja ziņojums
draudzes priekšnieka ziņojums
revidentu un mantziņa ziņojums
jautājumi un atbildes

KURSI UN NODARBĪBAS

Centrs cilvēka izaugsmei Torņakalns
Sestdienās 8.30-9.30 draudzes centrā notiek klusuma meditācija. Aicināti visi interesenti. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. 1.aprīlī 10.00-14.00 seminārs “Kā veiksmīgi vadīt sarežģītu sarunu” pasniedzējas Rūtas Lūses vadībā, kurā pilnveidot savas komunikācijas prasmes dažādu sarunu vadīšanai, problēmu un konfliktu risināšanai.
6. un 20.aprīlī 18.30-20.30 gongu meditācijas nodarbības gongu meditācijas meistares un Lutera draudzes locekles Lindas Straumes vadībā.
8. aprīlī 10.00-14.00 dejas meditācija meditā- cijas skolotājas un Lutera draudzes locekles Andas Dones vadībā.
Rīgas Lutera draudzes locekļiem dalībai pasākumos 10% atlaide!
Papildu informācija un pieteikšanās: www.izaugt.lv

Ziņas

Diakonija aicina pieteikties brīvprātīgos palīgus

Draudzes diakonija aicina palīgus “Lieldienu sveiciena” nogādāšanā draudzes senioriem nedēļā pirms un pēc Lieldienām (laikā no 2.- 16. aprīlim). Būs vajadzība aizvest paciņas arī uz attālākiem Rīgas rajoniem – Jugla, Jaunciems, Dreiliņi, Mežciems, Sarkandaugava. Lūgums pieteikties pie diakonijas vadītājas Ievas Ansones, 28345443.

Ģitārspēles nodarbība Kaspara Zemīša vadībā notiks 30. aprīlī.

Dalība nodarbībā par ziedojumu. Pieteikšanās pie mūzikas dzīves vadītājas Lindas Naudiņas – 22568887 vai muzika@luteradraudze.lv

Marta beigās Rīgas Lutera draudzes koris viesojās Igaunijā,

sniedzot koncertu Tallinā kopā ar Igaunijas latviešu kori “Ziemeļu balsis”. Koris viesojā arī Arvo Perta centrā un Igaunijas nacionālajā muzejā Tartu. Abi kori ir nodibinājuši draudzības saites un gaidīsim “Ziemeļu balsis” ciemos Latvijā.

Klusās nedēļas pasākumi un Lieldienu dievkalpojumi Rīgas Lutera draudzē

2. aprīlī 11.00 – Palmu svētdienas dievkalpojums un Lielā iesvēte | Mūzika – Kaspars Zemītis
3. – 5. aprīlī 19.00 Klusuma meditācija ar Svēto Vakarēdienu draudzes centrā
6. aprīlī 17.00 Zaļās ceturtdienas Mielasts “Vienas Debesis un viena Maize” baznīcas dārzā*| Mūzika – Linda Straume un Andra Muižniece (*sliktu laikapstākļu gadījumā Mielasts notiks Draudzes nama lielajā zālē).
Uz mielastu katrs ir aicināts paņemt līdzi kaut ko garšīgu, ko pats gribētu baudīt un ar ko varētu arī pacienāt apkārtējos. Zaļās ceturtdienas Mielasta dievkalpojums sāksies ar kopīgu maltīti.
7. aprīlī 11.00 – Lielās piektdienas dievkalpojums | Mūzika – Marianna Zavadska un Ingūna Grīnberga
7. aprīlī 18.00 – Lielās Piektdienas Vakara dievkalpojums pēc īpašas kārtības | Mūzika – draudzes liturģiskais ansamblis; kantors Kaspars Cērps
8. aprīlī 22.00 – Nakts dievkalpojums pēc īpašas kārtības (tiešraide LR1) | Mūzika – draudzes liturģiskais ansamblis; kantors Kaspars Cērps; Zvanu ansamblis;
9. aprīlī 8.00 un 11.00 – Augšāmcelšanās dievkalpojums Lieldienās un Svētdienas skolas nodarbība| Mūzika – draudzes jauktais koris
10. aprīlī 11.00 – Dievkalpojums Otrajās Lieldienās | Mūzika – Māris un Vita Švinkas, Ingūna Grīnberga

Draudzes dzīve

Koris
Diriģents Matīss Tučs | trešdienās 18.15–21.15 | 25969818
Vīru grupa
Jānis Krievkalns, Pauls Puķītis | otrdienās 18.00–20.00 | 29482016 | Nodarbību laikā tiek praktizēta afrikāņu bungu rībināšana, klusuma meditācija un lūgšana balsī
Drēbju kamera
Anita Ansone | sestdienās 10.00–13.00 | 22078120 | atrodas Indriķa ielā 8, ēkā pretī Draudzes centram
Mūzikas dzīve
Linda Naudiņa | 22568887 | Draudzes mūzikas dzīve ir atvērta radošiem risinājumiem, lai pilnveidotu regulāro dievkalpojumu muzikālo noformējumu
Lūgšanu grupas
Juris Narkevičs | otrdienās 18.30-20.00 | 29559451
Aiva Bērziņa | trešdienās 13.00-14.00 | 28870743
Diakonija un radošā darbnīca “Visdārgākā pērle”
Ieva Ansone |Diakonijas pieņemšana trešdienās 15.00-18.00 | Radošā darbnīca trešdienās 13.00-15.00 | 28345443
Svētdienas skola
Natālija Čekunova | notiek katra mēneša otrajā svētdienā | 29154949

Paldies par atbalstu!

Ziedojuma saņēmējs:
Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Rīgas Lutera draudze
Reģ. Nr. 90000066302
AS Swedbank: LV55HABA0551008460337 AS SEB banka: LV02UNLA0003000701104
No 2022. gada 25. augusta draudzei piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss

LELB Rīgas Lutera draudze
Torņakalna iela 5, Rīga, LV-1004 Tālr. 26 498 853 kanceleja@luteradraudze.lv www.luteradraudze.lv
facebook.com/rigasluteradraudze youtube.com/rigasluteradraudze

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.