Koncerti oktobrī

Oktobrī aicinām uz diviem koncertiem Rīgas Lutera baznīcā: 10. oktobrī, kad pedagogs, komponists un diriģents Imants Mežaraups būtu svinējis savu 58. dzimšanas dienu, izskanēs viņa piemiņas koncerts. Savukārt 18. oktobrī baznīcā muzicēs dziesminieks Lauris Valters ar draugiem.

Imanta Mežaraupa piemiņas koncerts

Pirmdien, 10. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Lutera baznīcā aicinām uz komponista, diriģenta, pedagoga Imanta Mežaraupa (1958 – 2013) piemiņas koncertu. Piedalīsies Rīgas Lutera draudzes koris, Latvijas Bankas koris, diriģents Matīss Tučs, pianiste Dženifere Rumpāne, ērģelniece Larisa Carjkova un citi mūziķi.

Mezaraups2

Imants Mežaraups dzimis Filadelfijā, ASV, 1958.gada 10.oktobrī. Viņš mācījās Setlmenta mūzikas skolā Filadelfijā, to beidza ar Leona Bankina godalgu kā izcils pianists. Studējis Pensilvānijas universitātē, Filadelfijā, ieguvis bakalaura grādu mūzikā un inženierzinātnēs, papildus studējis diriģēšanu. Boijeres Mūzikas augstskolā Tempļa universitātē Filadelfijā ieguva doktora grādu kompozīcijā.

Uz dzīvi Latvijā Mežaraups pārcēlās 1996.gadā. Pēc četriem Latvijā pavadītiem gadiem viņš vēl kādu laiku strādāja par pedagogu ASV, Vilmingtonas Kvēkeru skolā. Latvijā Mežaraups darbojās Rīgas Doma kora skolā, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā un Talsu mūzikas skolā, bija Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes kora diriģents un ērģelnieks. 1999.gadā kļuva par Latvijas Komponistu savienības biedru.

Laura Valtera /L.V./ koncerts “Tev”

Otrdien, 18. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Lutera baznīcā ar kocertprogrammu “Tev” uzstāsies dziedātājs, komponists un dzejnieks Lauris Valters /L.V./. Piedalīsies arī taustiņinstrumentālists Māris Vitkus, sitamos instrumentus spēlēs Mārtiņš Miļevskis, bet pie skaņu pults Mārtiņš Pētersons.

Lauris Valters

Koncertā skanēs gan jau zināmas dziesmas, kā, piemēram, “Vieglums Neaprakstāms”, “Manā pasaulē”, “Tur un te” un šī gada pavasarī izdotā “Tad apstājās laiks” , gan vēl nedzirdētas, bet ļoti īpašas kompozīcijas.

Ieeja par ziedojumiem.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.