Toma evaņģēlija studijas

Toma evaņģēlija tēmas ir svarīgas katram, kurš tiecas pēc garīgi autentiskas pieredzes, transformācijas, izaugsmes un dziedināšanas. Tas atsvaidzina mūsu jau pierasto skatu uz daudzām evaņģēliju patiesībām, ļaujot tās aplūkot un pārdomāt no citas un negaidītas perspektīvas.

  • Norises laiks: 24. un 25. martā plkst. 19.00
  • Norises vieta: Rīgas Lutera Draudzes nams, Torņakalna ielā 3/5, Rīgā
  • Semināra vadītājs: mācītājs Linards Rozentāls.

Nodarbību programma

OTRDIENA, 24. MARTS (19.00 – 21.00)

“Vai Toma evaņģēlijs ir evaņģēlijs?”

Toma evaņģēlija izcelsme, vecums, autorība, satura īpatnības, tēmas un ieteikumi, kā to lasīt.

TREŠDIENA, 25. MARTS (19.00 – 21.00)

Toma evaņģēlija lasīšana un studijas.


Toma vārdā nosauktais evaņģēlijs ir nekanonisks evaņģēlijs, kas atrasts 1945. gadā Naghammādī (Ēģiptē). Neskatoties uz to, ka tas nekad nav bijis ietverts Bībeles kanonā, šis pirmajā vai otrajā gadsimtā tapušais teksts sniedz interesantas liecības par pirmkristietību. Evaņģēlijā ir atrodami Jēzus izteikumi, no kuriem kādi jau zināmi pēc kanoniskajiem evaņģēlijiem, bet daži tajos nav sastopami.

Toma evaņģēlijs, Rīga: Latvijas Bībeles biedrība, 2014

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.