Pļaujas svētki un baznīcas dekorēšana 1. oktobrī

Oktobra pirmajā svētdienā luteriskā Baznīca svin Pļaujas svētkus. Šogad tie iekrīt 1. oktobrī.

Kopš 17. gadsimta Pļaujas svētki tiek svinēti kā vieni no ievērojamākajiem Baznīcas svētkiem. Cilvēki ir svinējuši ražas svētkus visos laikos un tiem ir bijusi vieta daudzās reliģijās. Dabas un ražas svētkus, ko tautas svinēja pirms kristietības laikos, senā un viduslaiku kristīgā Baznīca pārdēvēja par tā saucamajām Quatember dienām (lat.Quattuor tempora – četri laiki). Rudens laikā iederējās prieks unpateicība par laukos un dārzos izaudzēto ražu.

Kāds tad ir Pļaujas svētku īstais saturs? Pļaujas svētkos dievnami tiek bagātīgi izpušķoti ar ziediem, krāsainu lapu vītnēm, lauku un dārzu augļiem. Ticīgo apziņā tā nav vienkārši dievnama izrotāšana vai skaista dekorācija, bet pateicības pienesums Dievam ar uzsvaru: “ No tā, kas ir tavs, mēs Tev pienesam”. Ar dziļu pateicību draudze piemin Dieva radošo spēku, kas brīnumaini pavēl no mazas sēkliņas rasties daudzveidīgiem un krāšņiem augļiem, kas liek zemnieka darbam labi izdoties, dod mums dienišķo maizi un citas labas un svētīgas dāvanas.

Īsāk sakot – Pļaujas svētki ir pateicības svētki.

Arī Rīgas Lutera draudzē ir tradīcija koši un krāsaini rotāt savu baznīcu Pļaujas svētku dievkalpojumam pateicībā par rudens ražu. Tāpēc sirsnīgi aicinām draudzes locekļus un draugus 1. oktobrī nest uz baznīcu rudens ziedus un dārza veltes kā pateicības pienesumu un pirms dievkalpojuma kopīgiem spēkiem izgreznosim baznīcu. Gaidīsim jūs baznīcā Pļaujas svētku svētdienā jau no pulksten 10.00!

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.