PELNU DIENAS DIEVKALPOJUMS UN GAVĒŅA TĒMA.

PELNU DIENAS DIEVKALPOJUMS
Arī šogad, pandēmijas laikā un ārkārtējā situācijā, Pelnu dienā notiks dievkalpojums Lutera baznīcā, kura dalībnieki varēs saņemt pelnu zīmi un baudīt Svēto Vakarēdienu. Uz dievkalpojumu var ierasties jebkurā laikā starp 18.00 un 20.00. Mēs rūpēsimies, lai baznīcā neuzturētos lielāks cilvēku skaits, kā tas ir atļauts pandēmijas apstākļos. Dievkalpojumā skanēs mūzika, lūgšanas, lasījumi no Bībeles.
Dievkalpojuma dalībnieki aicināti, ienākot baznīcā, doties pie altāra, lai saņemtu pelnu zīmi un Svēto Vakarēdienu. Aicinām dalībniekus neuzkavēties baznīcā ilgi, lai dotu iespēju tajā ienākt un pabūt visiem gribētājiem.
PELNU ZĪME UN GAVĒŅA TĒMA – ATTEIKŠANĀS NO ATTEIKŠANĀS
Pelnu zīme ir sena tradīcija kristīgā baznīcā, simbolizējot grēknožēlu un mirstīgumu, kā arī mūsu apņemšanos Gavēņa laikā, kas sākas līdz ar Pelnu dienu trešdien, 17.februārī, pievērsties būtiskākajam. Kristus Ciešanu laiks ir Gavēņa laiks, tomēr tam nebūt nevajag būt vienmēr drūmam un bēdīgam laikam. Jēzus pat savas nāves priekšvakarā svinēja mielastu kopā ar saviem mācekļiem, kas vēstī – ja pat dzīve ir tik sarežģīta, komplicēta, neparedzama kā tagad – mums ir jāatrod laiks arī skaistiem brīžiem savā dzīvē un vienam ar otru. Ir Gavēņi, kuros mēs atsakāmies no tā, kas mums sniedz prieku, bet varbūt ir Gavēņi, kuros mēs apzināti novēršamies no tā, kas mūsu dzīvi vēl papildus sarežģī, dvēseli apbēdina, garu dara grūtsirdīgu? Viss jau tā ir ir diezgan skumīgi – mājas, mašīna, darbs – no tā vairumam no mums tagad sastāv dzīve. Tieši tāpēc – šajā Gavēnī atteiksimies atteikties no brīžiem, kas mūs iepriecina, iedvesmo, sajūsmina, aizrauj, tā izkrāsodami mūsu šodienas dzīves pelēcību. Pirms gada domājām, ka pandēmijas sākums ir kā Gavēnis, kurā mēs atsakāmies nākt uz baznīcu, atsakāmies no dievkalpojumiem. Nekā nebija! Neatteiksimies! Skatīsimies attālinātos dievkalpojumus, pieslēgsimies tiešsaistes dievkalpojumiem Zoom, nāksim uz Svētā Vakarēdiena dievkalpojumu baznīcā, neliegsim sev tos brīžus, kuri mūs uzlādē, iedvesmo, paceļ un atspirdzina. Atteiksimies no visa, kas mūs gremdē, neatteiksimies ne no kā, kas mūs ceļ! Tāds lai ir mūsu šī gada Gavēnis Lutera draudzē!

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.