Paldies par Citādajiem Ziemsvētkiem Torņakalnā 2020.

Milzumliels paldies jums visiem, kuri radījāt un īstenojāt Citādos Ziemsvētkus Torņakalnā!

Līdz pat novembra beigām mēs neviens nezinājām, cik tieši citādāki un kādi tie īsti būs. Un vēl pat dažas dienas pirms – radās vēl jaunas idejas. Ja man jautātu, kur tieši slēpās šo svētku citādums, tad es teiktu – ne jau tikai formā. Ne jau tikai nenotikušajos dievkalpojumos un trīs svētku dienas atvērtajā baznīcā. Ne jau tikai Citādo Ziemsvētku digitālajā dievkalpojumā un visskaistāk izgreznotajā baznīcā, kādu Torņakalnā esmu redzējis. Bet gan – tajos daudzajos jūsu “Jā”, kad atsaucāties radīt, piedalīties, kalpot, palīdzēt šiem svētkiem būt. Tajos daudzajos no sirds (to varēja skaidri redzēt un just) teiktajos “Jā”. Jā, šie svētki bija par Bērnu, bet tomēr arī Betlēmes mājā bez Marijas un Jāzepa nekas nevarētu piedzimt. Jūs bijāt Torņakalna Marijas un Torņakalna Jāzepi, no kuriem un caur kuriem dzima šie Citādie Ziemsvētki – tādi, kādi vēl nekad nebija bijuši. Tie sākās ar Mīlestības vēstuli, pārtapa dāvanās mūsu senioriem visā Latvijā, joprojām mirdz izrotātajā dievnamā un draudzes centrā no iekšpuses un ārpuses, izskanēja Citādo Ziemsvētku digitālajā dievkalpojumā un koncertā “Ap mani ir gaisma” un visos citos dievkalpojumu ierakstos un zūmos,  un piezemējās Ziemsvētku dienu dežūrās no rīta līdz vakaram, dodot iespēju visiem, kas to vēlētos, iegriezties Ziemsvētku dienās savā baznīcā.

Tas viss bija nepārtraukts dievkalpojums, kas skanēja visām dienām cauri, kopā veidojot vienu vienotu domu, iedvesmu, mierinājuma, cerības plūsmu, kas neapklusa pat klusuma un tumsas brīžos. Varbūt visi šie svētki bija kā eņģelis, kas mums iemācīja ko jaunu – ka arī tādi var būt Ziemsvētki! Un man nav tāda sajūta, ka es gribētu, lai no tā, kādi tie šogad bija, jaunā gadā viss gaistu un pagaistu..

Paldies, ka atsaucāties tam, kas vēl nesen likās neiespējams – Ziemsvētki no rīta līdz vakaram, rīta krēslā un dienas vidū, un vakara tumsā! Jūs vienkārši bijāt, un Ziemsvētki varēja piedzimt!

Lai jums visiem izdevies un iedvesmu pilns jaunais gads!

Sirsnībā, mācītājs Linards Rozentāls un Lutera draudzes komanda.

Apskatīt visu fotogaleriju

 

ld-zs-baznica-2020-7

 

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.