LELB dibināšanas 100. jubilejas koncerts un Baznīcas diena Rīgā 16.jūlijā

INFORMĀCIJA NO LATVIJAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀS BAZNĪCAS: Tuvojas Reformācijas Latvijā 500. un LELB, kā organizācijas, dibināšanas 100. jubilejas gada vidus ar gada centrālo notikumu – BAZNĪCAS DIENA Rīgā!

Gaidīts ir ikviens “baznīcēns” ar ģimeni, draugiem. Pasākumi būs brīvi pieejami arī ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim.

Diena sāksies ar svētbrīdi Rīgas Svētā Pētera baznīcā, kur uzrunu svētku dalībniekiem teiks mūsu arhibīskaps Jānis Vanags. Pēc svētbrīža dosimies gājienā “No Pētera uz Domu”, pa ceļam apstājoties Līvu laukumā un Doma laukumā, kur sludināsim Evaņģēliju un dziedāsim par godu Dievam.

Pec gājiena sanāksim  kopīgā sadraudzībā Rīgas Doma katedrāles klostera dārzā. Turpat visas dienas garumā viesmīlīgi uzņemsim mūsu jubilejas viesus, cienājot gan ar ēdieniem un dzērieniem, gan stiprinot garā ar Dieva vārdu. Par muzikālo noformējumu rūpēsies Aigars Vančenko un viesi. Dienas laikā pie Rīgas Doma baznīcas būs jauniešu slavētāju koncerts “Kas pie manis nāk, to es tiešām neatstumšu”, kurā uzstāsies “Divas Takas”, ” Projekts Ģertrūde”, Kintija Alpe, Vilnis Daņiļēvičs un citi. Dzirdēsim arī liecības. Pie Doma baznīcas “Doma bedrē” teltī darbosies Svētdienas skola, varēsiet iemēģināt Lielizmēra spēles, parakstīties par ģimenes jēdziena nostiprināšanu LR Satversmē, iepazīties ar kristīgo grāmatu klāstu, laikrakstu Svētdienas Rīts” un  iegādāties jubilejas gada suvenīrus. Esam izgatavojuši krekliņus ar Dieva vārdu, atklātnes, grāmaztīmes un nozīmītes.

Plkst.17:00 varēsiet piedalīties jauno palīgbīskapu – Rinalda Granta un Ulda Gailīša konsekrēšanas dievkalpojumā Rīgas Domā. Pēc dievkalpojuma, ap plkst.19:00 baznīcēni, draugi un atbalstītāji, pasākuma brīvprātīgie un viesi aicināti atkal sanākt kopā Doma baznīcas dārzā uz vakara sadraudzību ar jubilejas kūku.

Vakarā  Doma laukumā notiks Ginta Kronberga gatavotais koncerts “Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība” ar Latvijā labi zināmu mūziķu – A.Auzāns, I.Pētersons, N.Rutulis, G.Latiša, A.Hermanis, I.Akuratere, J.Lemežis un arhibīskapa muzikālajiem priekšnesumiem.
Dienas laikā notiks arī pasākumi Sv.Pētera, Sv.Jāņa baznīcās, Rīgas Domā (sīkāk programmā).

Visi pasākumi ir bez maksas, taču viesiem ir iespēja tos atbalstīt praktiski  (kā brīvprātīgajiem palīgiem vai ar kādiem resursiem) vai ar ziedojumiem LELB kontā vai uz vietas pasākumu laikā.
 Ja jūtat sirdī aicinājumu kalpot Baznīcas dienā, pieteikšanās šeit: https://forms.gle/C1kHMCQfg2fnLodc8

Atbildes uz organizatoriskiem jautājumiem jums sniegs LELB Projektu vadītāja Agita Krastiņa – 29342266.
Uz tikšanos 16.jūlijā!
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.