Kontemplatīvie dievkalpojumi

No septembra divas reizes mēnesī – pirmajā un trešajā ceturtdienā 18.00 – tiek atsākti Kontemplatīvie dievkalpojumi, kuri daudziem ir pazīstami no iepriekšējiem gadiem.

Kas ir kontemplācija, ko nozīmē šis svešvārds?

Būt kontemplatīvam nozīmē vairāk “būt klāt” – ar sirdi, ar prātu, ar ķermeni – pilnībā būt tam, kas ir, kas notiek un kas varētu būt. Kontemplatīvais dievkalpojums ir telpas radīšana mūsu ikdienas skrējiena, darbdienas vakarā, kurā mēs apstājamies, nomierināmies, iekšēji apklustam un atveramies – dziļas ieklausīšanās brīdim un apzināta Svētā Vakarēdiena mielasta brīdim, lai labāk savienotos ar sevi un dievišķo mīlestību. 

Šādi brīži un šādas telpas ir jo īpaši nepieciešamas mūsu laikmetā, kad dzīvojam starp pasaulē. Jo tikai dzirdīga un atvērta iekšējā pasaule cilvēkā un cilvēcē var radīt jaunu apziņu, bez kuras nenāks un nemodīsies mīlošāka, taisnīgāka un ilgtspējīgāka pasaule.

Kontemplatīvie dievkalpojumi ir veidoti, lai tajos būtu vieta klusumam, mūzikai, pārdomām, šo dievkalpojumu “kārtība” ir īsa un kodolīga, saprotama arī cilvēkiem bez īpašām priekšzināšanām. 

Visneparastākie šajos dievkalpojumos ir klusuma brīži – katrs 3-5 minūšu garumā. Tajos bieži mūsu domas atkal un atkal aizklīst citur, mums nav viegli koncentrēties uz savu elpu vai iekšējo lūgšanas vārdu, ko pie sevis klusībā visu klusuma laiku atkārtojam. Taču tieši šī pieredze mums atgādina – tieši mūsu atkārtotajās kļūdās mēs sastopamies ar Dieva žēlastību un piedzīvojam pārveidotu, atjaunotu prātu.

Šie dievkalpojumi ir daļa no tām garīgām praksēm, kurās mūsos veidojas daudz viengabalaināka, ar sirdi savienota zināšana, kas uztver realitāti tādu, kāda tā ir, un mēs arī sākam mīlēt lietas pašas par sevi un tādas, kādas tās ir – visu, visu ietvert vienā mīlestības pilnā skatienā.

Tuvākie Kontemplatīvie dievkalpojumi 21. septembrī, 5. un 19.oktobrī 18.00 Lutera draudzes baznīcā Torņakalnā.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.