JAUNS LEKCIJU KURSS “KRISTIETĪBA ŠIM GADSIMTAM: saprotama, iekļaujoša, integrāla”

Līdz šim nebijis lekciju kurss “Kristietība šim gadsimtam: saprotama, iekļaujoša, integrāla”*

Lai palīdzētu pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai labāk un vieglāk saprast Bībeles stāstus, kas mūsdienu laikmetā dzīvojošam cilvēkam acīmredzami var šķist neviennozīmīgi un nesaprotami, jo tie rakstīti pirms daudziem tūkstošiem gadu, esam pagarinājuši pieteikšanos jaunajam lekciju kursam “Kristietība šim gadsimtam: saprotama, iekļaujoša integrāla” līdz 28.oktobrim!

PIETEIKTIES ŠEIT!

Mācītāja, Dr.theol. Linarda Rozentāla izstrādātais kurss tika radīts ar mērķi:
palīdzēt pa īstam apzināties, ka cilvēki vienu un to pašu lietu var uztvert ļoti atšķirīgi pat dzīvojot vienā fiziskajā laikā un telpā un tas ir normāli!
palīdzēt ieraudzīt ticību un reliģiju (kā vienu no daudzajām dzīves jomām līdzās “darbs”, “ģimene”, “veselība” utt) atbilstoši sev saprotamajam, tuvajam – ikdienā pielietotajam pasaules uztveres veidam!
palīdzēt pieņemt un iekļaut ticības un reliģijas jomu savā dzīvē kā dabisku un atbalstošu!

“Mēs vēlamies kristīgās ticības kodolu formulēt tā, lai mūsdienu cilvēks, kurš uz realitāti raugās citādāk nekā, piemēram, 14. gadsimta cilvēks, var saprast, par ko ir runa.” L.Rozentāls. 

APRAKSTS
“Vai šodien ir iespējams ticēt tieši tādā pašā veidā kā Viduslaikos vai Reformācijas laikā? Daudzi cilvēki labprāt tā ticētu, taču kādi tā laika reliģiski priekštati vairs nespēj nest viņu eksistenciālās krīzes, jautājumus, šaubas. Manuprāt, ir iespējama kristietība un kristīga realitātes uztvere, kura ir atvērta mūsdienu garīgajai realitātei, atrodas ar to sarunā un kopā ar to domā un rīkojas uz priekšu. Vai ir iespējams līdzšinējos kristīgos saturus ielikt jaunos kontekstos un piedzīvot, ka kristīgās ticības saturs sāk runāt, atmirdzēt un plūst pavisam jaunos veidos? Tad senais kristietības saturs, ko kādi jau grasās nodot muzejā, sāk spīdēt jaunā un neredzētā spožumā. Šajā seminārā mēs mēģināsim kristīgās mācības svarīgākās idejas un jēdzienus – Dievs, Radība, Jēzus Kristus, Pestīšana, Augšāmcelšanās un citus – apskatīt integrālā, post-postmodernā perspektīvā. Mēs vēlamies kristīgās ticības kodolu formulēt tā, lai mūsdienu cilvēks, kurš uz realitāti raugās citādāk nekā viens 14. gadsimta cilvēks, var labāk saprast, par ko ir runa. Es ceru, ka mēs šajos semināros atklāsim daudz ko jauna un iegūsim aizraujošas atziņas!” L. Rozentāls.

PIETEIKŠANĀS
Dalība lekcijās par ziedojumu, kas tiks novirzīts Rīgas Lutera draudzes jaunas mājas lapas izveidei atbilstoši mūsdienu prasībām un lietotāju ērtībām. Lūdzu aizpildiet pieteikuma formu.

ZIEDOJUMAM
LV55HABA0551008460337 (Swedbank)
LV02UNLA0003000701104 (SEB banka)
Saņēmējs: Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskā draudze
Reģistrācijas numurs: 90000066302
Ziedojuma mērķis: “Dalībnieka vārds, uzvārds. Kristietība šim gadsimtam. Pilns kurss” (Ja vēlaties piedalīties tikai atsevišķā lekcijā, lūdzu “Pilns kurss” vietā norādiet konkrētās lekcijas datumu).

Jaunais lekciju grafiks:
1. nodarbība: ceturtdiena, 28.oktobris, plkst. 18.00 – 19.30
2. nodarbība: ceturtdiena, 4. novembris, plkst. 18.00 – 19.30
3. nodarbība: ceturtdiena, 11. novembris, plkst. 18.00 – 19.30
4. nodarbība: otrdiena, 16. novembris, plkst. 18.00 – 19.30
5. nodarbība: ceturtdiena, 25. novembris, plkst. 18.00 – 19.30
6. nodarbība: ceturtdiena, 2. decembris, plkst. 18.00 – 19.30
7. nodarbība: ceturtdiena, 9. decembris, plkst. 18.00 – 19.30
8. nodarbība: otrdiena, 14. decembris, plkst. 18.00 – 19.30

*Dalībniekiem, kas būs apmeklējuši visas šī kursa nodarbības, pēc izvēles ir iespēja tikt iesvētītiem Rīgas Lutera draudzē un kļūt par draudzes locekļiem.

Lekcijas notiek pēcdoktorantūras pētniecības projekta “Panākumspēja sabiedrības ilgtspējīgai un integrālai attīstībai kustības “Atdzimšana un atjaunošanās” gadījuma kontekstā” (Projekta līguma numurs: 1.1.1.2/VIAA/3/19/498) ietvaros.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.