Jaunākās ziņas Lutera draudzes locekļiem

Šajā nedēļā draudzes padomes sēdē mācītājs Indulis Paičs dalījās ar iemesliem, kas bija ietekmējuši viņa lēmumu no mācību atvaļinājuma draudzes darbā neatgriezties un pārtraukt kalpošanu draudzē jau augustā. Paldies par Induļa redzējumu, novērojumiem un ieteikumiem turpmākajam draudzes darbam!

Līdztekus ir sācies jauna draudzes mācītāja meklēšanas un aicināšanas process, kas gan ir tikai pašā sākumā. Nākamajā nedēļā, iespējams, notiks mana pirmā saruna ar kādu kandidātu.

Lai atvieglotu manu kalpošanas darbu, esmu uzrunājis mūsu draudzes kādreizējo mācītāju Kārli Žolu un aicinājis vadīt dažus sestdienu vakaru dievkalpojumus – Kārlis Žols kalpos 29. augustā, 12. septembrī un 3. oktobrī. Šobrīd ir arī plānots, ka īpašu kontemplatīvo dievkalpojumu ciklu ar meditatīvām uzrunām pārējās oktobra sestdienās vadīs evaņģēliste Linda Straume. Paldies viņai par šo inicatīvu!

Šajā rudenī iesāksies ilgi gaidītais mūsu dievnama ērģeļu remonts. Mēs varēsim šiem darbiem izmantot Rīgas Domes finansējumu un tie notiks vairākās kārtās. Tāpēc izturēsimies ar izpratni, ja būs kādi laika posmi, kad ērģeļu vietā dievkalpojumos un svētdarbībās būs jāizmanto citi mūzikas instrumenti.

Arī mūsu baznīcā esošais Anglikāņu baznīcas altāris pamazām pošas uz savām mājām. Tas mums ir tāds ceļotājs – daudzus gadu desmitus stāvējis Anglikāņu baznīcā, bet pēdējos 55 gadus radis mājvietu Lutera draudzē. Tomēr izskatās, ka tam nekur nav paliekama mājvieta – tas tikai meklē nākamo. Te kalpo anglikāņiem, te luterāņiem, un jau atkal steidzas ceļā. Bet par to visu vairāk nākamajās nedēļās.

Šīs svētdienas psalms ir 122. Tā virsraksts ir “Dāvida augšupceļa dziesma”. Lai arī mūsu iekšējai dzīves izjūtai, draudzes kopības sajūtai, visiem mūsu dvēseles vārdiem un dziesmām ir šāds virsraksts! Lai kā mēs katrs justos un ko domātu – draudzes ceļš ir ceļš augšup.

Esam augšupceļā. Kā vienmēr.

Jo tikai tāds ir ceļš Dievā.

Jūsu mācītājs Linards Rozentāls

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.