Ierobežojumi saistībā ar ārkārtas situāciju

Mīļie Rīgas Lutera draudzes locekļi!

Ārkārtas situācijas un publisko pasākumu ierobežojumu dēļ no 13. marta līdz 14. aprīlim arī Rīgas Lutera draudze būtiski maina ikdienas darbu un kalpošanas norisi. Tikai mēs visi kopā varam ierobežot koronavīrusa izplatību, tāpēc lūdzam pārmaiņas uztvert ar izpratni un savstarpēju atbildību.

Būtiskākās izmaiņas līdz 14. aprīlim:

1. Visi dievkalpojumi baznīcā ir atcelti.
2. Reizi nedēļā, parasti svētdienās, draudzes informatīvajos kanālos (e-pasta izsūtnē, interneta vietnē, Facebook lapā, YouTube un Soundcloud kanālā) tiks publicēts videoieraksts ar draudzes mācītāja dievnamā vadītu svētbrīdi (ar grēksūdzi un lūgšanām) un sprediķi.
3. Pieņemšanas laikos mācītāji un draudzes kanceleja apmeklētājus nepieņem. Draudzes mācītāji ir pieejami individuālām sarunām gan klātienē, gan zvanot vai rakstot uz e-pastu (Kaspars Simanovičs, tālr. 26146394, kaspars.simanovics@luteradraudze.lv un Linards Rozentāls, tālr. 29220416, linards.rozentals@luteradraudze.lv). Ja nepieciešams draudzes kancelejas atbalsts, lūdzam zvanīt vai rakstīt – tālr. 26498853, kanceleja@luteradraudze.lv.
4. Dievnamā nenotiek arī citi publiski pasākumi. Kristības, iesvētības un laulības varēs notikt tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumos bez viesu klātbūtnes. Par tām kristībām un laulībām, kuras jau ieplānotas līdz 14. aprīlim, mācītāji personīgi sazināsies ar visiem iesaistītajiem.
5. Ārpus dievnama un Draudzes centra notiekošie pasākumi, piemēram izvadīšana un bēres, notiek saskaņā ar vispārējiem valstī noteiktajiem ierobežojumiem.
6. Draudzes centrā atcelti visi publiskie pasākumi – teoloģiskās diskusijas, iesvētes mācības, vīru grupas tikšanās, kora mēģinājumi, diakonijas pasākumi, Svētdienas skola, sadraudzības un citi.
7. Mācītāji turpinās vadīt teoloģiskās diskusijas par kristietību 21. gadsimtā, kuras tiks ierakstītas video formātā un publicētas draudzes informatīvajos kanālos.
8. Iesvētes mācības nodarbību dalībnieki tiks aicināti ar iesvētes mācības tēmām iepazīties patstāvīgi draudzes interneta vietnes mediatekā.
9. Koronavīrusa izplatības laikā īpaša riska grupa ir mūsu seniori. Draudzes diakonija un tās vadītāja Zane Heince ir pieejama individuālām sarunām un dažāda veida atbalstam. Tālr. 29196156.

Šajā Gavēņa laikā pirms Lieldienām apņemamies atteikties no savstarpējās kopības – no tā, kas mums ir ļoti dārgs un bez kā patiešām grūti iztēloties dzīvi. Tomēr, kad apņemamies atteikties no tā, no kā atteikties citreiz neienāktu pat prātā, tad esam pietuvojušies tam, kas šis laiks pirms Lieldienām patiešām ir. Mēs atsakāmies no tā, kā trūkums sāp. Teologs Dītrihs Bonhēfers ir teicis, ka kristīgā dzīve dzīvo no kopības un vienatnes. Tagad ir vairāk vienatnes laiks, kas var būt arī ļoti auglīgs, ļoti vērtīgs, lielu ieguvumu laiks. Izmantosim šo laiku gudri un ar lielu iekšēju sirdsmieru. Mēs visi esam tepat – viens otram līdzās, tikai nedaudz lielākā atstatumā. Taču, atšķirībā no kādiem citiem laikmetiem, šodien mums ir iespēja vienam otru dzirdēt, redzēt, piedzīvot arī attālināti. Šī iespēja ir liela dāvana, kuru pa īstam varam novērtēt tikai šādā laikā, kuru piedzīvojam tagad. Būsim vienatnē, taču nepaliksim vientuļi. Mēs esam viens otram arī tad, ja kādu brīdi netiksimies tā, kā esam paraduši.

Rīgas Lutera draudzes mācītāji.

P.S. Ja pazīstat kādus draudzes locekļus, kuriem nav pieejas internetam, padalieties, lūdzu, ar viņiem ar šo informāciju!

***

Virsmācītājs Kaspars Simanovičs skaidro situāciju: https://youtu.be/OE8MTN0eZZI

15. marta svētbrīdis Rīgas Lutera baznīcā: http://tornakalns.eu/?mediateka=15-03-2020-k-simanovics-rom-51-5-izligums-labakai-dzivei

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.