Iesvētes mācība

Iesvētes mācība jeb “Ievads 21.gadsimta kristietībā” mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar svarīgākajiem kristietības pamatprincipiem. Nodarbību laikā dalībniekiem tiek izskaidroti kristīgās ticības pamati un cilvēki tiek sagatavoti tam, lai iesvētībās varētu godīgi un ar izpratni atbildēt uz iesvētību jautājumiem un tikt iesvētīti. Uz nodarbībām aicināti netikai tie, kas vēlas iesvētīties, laulāties Rīgas Lutera baznīcā, kristīt bērnu vai kļūt par krustvecākiem. Aicināts ir ikviens, kam interesē kristietība 21.gadsimtā.

Nākamais iesvētes mācības kurss no 5.jūlija

• 1.nodarbība | 5.jūlijs | 19.00 – 20.30 | Kas ir Dievs? Priekšstati par Dievu un realitāti. Trīsvienība. Radīšana un evolūcija.
  • 2.nodarbība | 10.jūlijs | 11.00 – 16.00 | Dievkalpojums. Garīgās iniciācijas ceļš. Ekskursija pa baznīcu un draudzi. Neliela pieredze ar Bībeli. Tikšanās ar draudzes brīvprātīgajiem.
  • 3.nodarbība | 12.jūlijs | 19.00 – 20.30 | Jēzus Kristus: cilvēks no Nācaeretes, Kristus, Dieva Dēls. Kas ir cilvēks? Grēks un glābšana, Pestīšana.
  • 4.nodarbība | 19.jūlijs | 19.00 – 20.30 | Apustuļu ticības apliecība; Bībele un tās valoda. Nāve un mūžīgā dzīvība.
  • 5.nodarbība | 26.jūlijs | 19.00 – 20.30 | Dzīve ticībā; baznīca, draudze; sakramenti, mīlestība, brīvība, atbildība.

Kristības un iesvētības 31.jūlijā Rīgas Lutera baznīcā

Nodarbības notiek klātienē draudzes centrā, Torņakalna ielā 5

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar draudzes kancelejas vadītāju Lindu Naudiņu (+371 26498853, kanceleja@luteradraudze.lv).

Pieteikuma anketa:

Datums:
Vārds:
Uzvārds:
E-pasts:
Tālrunis:
   Piekrītu datu apstrādei (RLD privātuma politika)
   Vēlos saņemt jaunumus savā e-pastā
Drošības kods: captcha

Dalības nosacījumi

• Dalība seminārā par ziedojumiem;
    • Jāapmeklē visas nodarbības;
    • Iespēju robežās jāapmeklē dievkalpojumi svētdienās 11.00 baznīcā vai jāpiedalās dievkalpojumā tiešsaistē Zoom vai jāskatās svētbrīžu ieraksti Youtube kanālā;
    • Iesvētes kursa laikā aicinām sākt lasīt Jauno Derību.

Materiāli

Par attiecīgajām iesvētes mācības tēmām var lasīt J. Rubeņa un M. Subača grāmatā „Dievs ir tepat” vai arī noskatīties agrāko kursu videoierakstus mājaslapā www.luteradraudze.lv Mediatēkas sadaļā “Ievads kristietībā”: Iepriekšējo iesvētes kursu lekcijas

Grāmatas, kuras iesakām izlasīt:

Garīgums:
Dievs 9.0, M.Kistenmahere, T.Haberers, V.Kistenmahers
Dievišķā deja, R.Rors
Patiesās gudrības Jēzus, Sintijia Buržo
Kritiens augšup, R. Rors
Apslēptais Svēto rakstu garīgums, R.Rors
Ievads kristīgajā meditācijā, J. Rubenis
Visam ir nozīme, L. Rozentāls
Neuzvaramā vasara, L.Rozentāls
Izaugsme:
Ceļš, kuru izvēlēties, S. Peks
Dziedinošās pārmaiņas, H. Klauds
Kad pagātne ir tagadne, D. Ričo
Starp divām bezgalībām, J.Rubenis
Viņa un Viņš, J.Rubenis
Eneagramma – deviņas dvēseles sejas, A.Eberts, R.Rors
Deviņi dvēseles uzdevumi, I. Paičs

Daļu no minētām grāmatām var iegādāties Draudzes centrā vai paņemt Draudzes bibliotēkā.