KONTEMPLĀCIJAS DIENAS “TAGADNES SPĒKS”

Šajās dienās dalībnieki tiek aicināti visu laiku un uzmanību veltīt meditācijai un iekšējā klusuma vairošanai. Garīgais skolotājs Ekharts Tolle ir teicis, ka “Klusums ir visu galaktiku, zāles stiebriņu, puķu, koku, putnu un visu citu veidolu būtība.”

Kontemplācijas dienu galvenā tēma būs “Tagadnes spēks”, ko caurvīs īsi impulsi no Ekharta Tolles grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Kontemplācijas dienās plānoti meditācijas posmi ar pārtraukumiem, kā arī garīgie vingrinājumi.

Programma paredzēta cilvēkiem ar meditācijas pieredzi, kas vēlas impulsu savai garīgajai izaugsmei. Kontemplācijas dienas plānotas nelielai dalībnieku grupai.

Norises laiks un vieta :
6. februārī plkst.18:00-21:00
7. februārī plkst. 8:00-17:00
8. februārī plkst. 8:00-14:00
Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Dalības maksa vienam dalībniekam EUR 150.00
RLD locekļiem -10% atlaide EUR 135.00
Cenā iekļautas kafijas pauzes, veselīgas uzkodas un vienas veģetāras pusdienas.

Kontemplācijas dienas vadīs:
Inese Strante – Lassala kontemplācijas skolas “VIA Integralis” (Šveice/Latvija) programmas dalībniece, Klusuma Skolas dibinātāja (klusumaskola.lv).
Ivo Strante – Mindful Schools (ASV) sertificēts apzinātības skolotājs bērniem un jauniešiem, Lassala kontemplācijas skolas “VIA Integralis” (Šveice/Latvija) sertificēts kontemplācijas skolotājs. Klusuma skolas dibinātājs (klusumaskola.lv).

Pieteikšanās, aizpildot anketu https://forms.gle/GbTPKcfZQz4Kh57U8 vai rakstot uz info@izaugt.lv

♦♦♦

GONGU MEDITĀCIJA

Gongs ir tūkstošiem gadu sens un sakrāls meditatīvs instruments, kas jau izsenis izmantots, lai dziedinātu prātu un ķermeni.

Iegremdēšanās gongu dziedinošās skaņu vibrācijās palīdz sasniegt dziļu relaksāciju, atbrīvo prāta un priekšstatu kontroli pār mūsu uztveri un ļauj kļūt brīviem no nosprostojumiem fiziskajā, emocionālajā un psihiskajā līmenī, ļaujoties Dievišķajai Gudrībai, harmonizācijai un iekšējai transformācijai. Gongu meditācija ir dziļš personīgās transformācijas un garīgās izaugsmes avots.
Gonga skaņas virsotņu mijiedarbības pamatā ir skaņas viļņu princips; tā vibrācijas atbilst Visuma frekvencēm un rezonē ar cilvēka organisma vibrācijām, atjaunojot tās sākotnējā līdzsvarā. Gonga skaņas caurauž visu cilvēka ķermeni, piepildot katru ķermeņa šūniņu, pakāpeniski pārņemot cilvēka apziņu, līdz notiek dziļa dziedinoša relaksācija. Iegrimstot gongu skaņās, katram ir iespēja doties arvien dziļākā ceļojumā uz savu iekšējo centru. Gongu meditācijas laikā skaņas intensitāte vairākkārt plūstoši mainās no smalkas, nomierinošas un attīrošas līdz spēcīgai un enerģizējošai, ļaujot piedzīvot daudzpusīgu transformējošu apziņas ceļojumu.

Gongu skaņas ārstnieciskās un harmonizējošās iedarbības rezultātā tiek atgūta veselība un labsajūtu, vairojas prieks un enerģija, tiek atmodinātas iekšējās rezerves un radošums, stiprināta imūnsistēma un veicināta organisma pašatveseļošanās.

Linda Straume ir Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja, tulkotāja, strādājusi LU Moderno valodu fakultātē, docējusi kursus Lutera akadēmijā un Starptautiskajā Tūrisma augstskolā, ir lektore kultūrvēstures un kultūru saskarsmes jomā. Linda ir Latvijas Sv.Jēkaba ceļa asociācijas (Camino Latvia) locekle, vairāk nekā 20 gadus vada svētceļojumus un tematiskus retrītus. Lindai ir daudzu gadu meditācijas pieredze.

Gongu spēli apguvusi pie gongu lielmeistara Dona Konro (Don Conreaux , ASV), Alicijas un Ričarda Eiliakas (Lietuva), meistarklasēs Vācijā. Vada gongu meditācijas un peldes gongu skaņās, ir skaņu grupas „Gongamus” dalībniece.

Nodarbības notiek no plkst. 19:00 līdz 21:00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Nodarbība paredzēta cilvēkiem ar un bez priekšzināšanām.

Lai ķermenis varētu pilnīgi atslābināties, gongu meditācija parasti notiek guļus. Lūgums līdzi ņemt paklājiņu un pledu, ar ko apsegties, kā arī nelielu spilventiņu pagalvim. Ja ir kādi veselības ierobežojumi, meditācijas laikā iespējams atrasties sēdus pozīcijā.

Dalības maksa nodarbībā vienam dalībniekam: EUR 15.00

Pieteikties 14. februāra gongu meditācijai: info@izaugt.lv vai https://forms.gle/HxZmkT1PurkSerQa6

Pieteikties 28. februāra gongu meditācijai: info@izaugt.lv vai https://forms.gle/gmsxtL4m3TMx2gGq7

♦♦♦

TAIDZJI CJUAŅ NODARBĪBAS

Janvāra izskaņā Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” piedāvāsim regulāras Taidzji Cjuaņ nodarbības, ko vadīs pieredzējušais skolotājs Vitauts Virbicks.

Taidzji Cjuaņ (Lielo Iespēju Robežas dūre) ir viens no ķīniešu stiliem, kam ir daudzu gadsimtu sena vēsture, dažādu skolu un novirzienu. Mūsdienās šī senā cīņas māksla ir pazīstama arī kā efektīga atveseļošanās sistēma (ķīniešu ārstnieciskā vingrošana), kuras mērķis ir uzturēt un nostiprināt veselību. Taiczi Cjuaņ vienlīdz ir tuvcīņas sistēma, atveseļošanas un veselības uzturēšanas metode. Tāpēc var runāt par to, ka Taiczi Cjuaņ ir cilvēka harmoniskas un vienotas attīstības ceļš.

Nodarbībās var piedalīties dažāda vecuma un dažādas fiziskās sagatavotības vīrieši un sievietes, arī jaunieši, kas meklē savu pareizo dzīves ritmu, un cilvēki, kuru dzīvē jau sen par prioritāti ir kļuvis aktīvs un veselīgs dzīvesveids. Ikviens varēs atrast Taidzji Cjuaņ nodarbībās to, kas viņam ir tuvāks: vieniem tas ir sākums, lai iepazītu sevi un savas iespējas, bet citiem – tā ir ķermeņa attīstības forma un prāta nomierināšana, ko panāk, apgūstot šo seno ķīniešu mākslu. Cilvēks, kurš apguvis Taiczi Cjuaņ, pakāpeniski iegūst vērtīgāko, universālāko zināšanu, prasmju un iemaņu kopumu, kuras turpmāk plaši pielieto ikdienas dzīvē, sadzīvē, profesionālajā darbībā, saskarsmē, ekstremālu situāciju risināšanā. Iegūtās zināšanas ved pie vienota rezultāta – personības izaugsmes, fiziskas, psiholoģiskas attīstības un atveseļošanas.
Taiczi Cjuaņ apguve sākas lēnā, līdzenā tempā, ar pakāpenisku dinamikas un spēka ieguldīšanas palielinājumu, uzsvars tiek likts uz katras kustības izpildījuma kvalitāti, nevis uz jaunu formu apguves ātrumu. Tas ļauj uzsākt nodarbības dažāda vecuma cilvēkiem, tostarp arī ar zemu fiziskās sagatavotības līmeni.

Treniņa laikā sākumā notiek apcere, tiek attīrīta sirds un domas, koncentrēts gars, atslābināts ķermenis un domas. Velta uzmanību ķermeņa vertikālajam stāvoklim, kustībām pēc specifiskas trajektorijas, spirālveida sagriešanai, pārvietojumiem zemās stājās. Šāds treniņš paaugstina ķermeņa apakšējās daļas kustīgumu, tiek panākta galvas smadzeņu garozas un iekšējo orgānu cieša savstarpējā saikne, paaugstinās visas ķermeņa apakšējās daļas muskuļu elastība. Vēdera iekšējie orgāni, īpaši gūžu kaulu iekšā izvietotie orgāni, ar pašu masāžas un pašattīrīšanas palīdzību paaugstina savu funkcionalitāti. Uzmanības pievēršana elpošanas procesam palīdz atslābināt muskuļus, labi ietekmē nervu sistēmu.

Formas izpildījuma laikā harmonizējas smadzeņu darbība. Kādā veidā? Taiczi Cjuaņ kompleksi satur daudzas pietiekami sarežģītas kustības un pozas. Treniņa laikā cilvēks pastāvīgi koncentrējas uz kompleksa precīzas izpildes, un vismazākā atkāpe noved pie kļūdas. Šīs koncentrācijas rezultātā tiek panākts prāta un emocionālās jomas miers, kuru tik grūti sasniegt parastā dzīvē. Tādējādi, apvienojot iekšējo un ārējo darbu, var izārstēties no slimībām, saglabāt veselību, panākt ilgmūžību.
Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams ērts un komfortabls sporta apģērbs, vēlami apavi ar neslīdošu zoli.

Dalībniekiem tiek piedāvāts apgūst un attīstīt divus novirzienus:
1. 24 kustību komplekss, kas ir sastādīts ņemot par pamatu Taidzji Cjuaņ Jaņ stilu.
2. Astoņi brokādas gabali (Ba Duan Dzin) ciguna vingrinājumu komplekss.

Nodarbības vadīs Vitauts Virbicks – praktizējošs psihologs (Mg.psych), Cigun vingrošanas instruktors ar vairāk kā 20 gadu pieredzi.
Nodarbības dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.

Dalības maksa: EUR 15.00

Pieteikties 13. februāra nodarbībai: info@izaugt.lv vai https://forms.gle/guhTnCb9prry1xon7

Pieteikties 20. februāra nodarbībai: info@izaugt.lv vai https://forms.gle/TucgPj9iB9UrJXZF6

Pieteikties 27. februāra nodarbībai: info@izaugt.lv vai https://forms.gle/pMf2hjBmFDWFxxnf6

♦♦♦

Kaspars Vendelis “Dzīvot, sevi piepildot, gūstot enerģiju visam”

Aicinām uz Kaspara Vendeļa praktisku semināru jeb 4 nodarbību ciklu “Dzīvot, sevi piepildot, jeb kā iegūt enerģiju visam” š.g. 13., 17. februārī un 12., 26. martā no plkst. 18:00 līdz 20:00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Uz semināru aicināts ikviens, kam pietrūkst enerģijas, laiks vai arī ir grūtības ne tikai nospraust prioritātes dzīvē, bet arī tās īstenot. Gūsiet iedvesmu, idejas un stratēģijas, kā sabalansēt savā dzīvē un ikdienā fiziskā kermeņa, emocionālās pasaules, prāta un gara pilnveidošanu.

Kaspars uzskata, ka ne vienmēr zināšanu trūkums ir par iemeslu spējām cīnīties ar nogurumam, tikt galā ar dzīves apnikumu vai pat atbrīvoties no fiziskām sāpēm. Drīzāk izpratnes trūkums par to, kā mēs tērējam enerģiju – dažas niansītes un taktikas kopā ar apkartējās (atbalstošās) vides veidošanu ir atslēga!
Šajā seminārā jeb 4 nodarbību ciklā:
• Praktizēsim savu prioritāšu definēšanu atbilstoši 5 enerģijas patērēšanas kategorijām.
• Trenēsim savu noturību pret stresu, caur kustībām, elpošanas vingrinājumiem/tehnikām.
• Iemācīsimies parasimpatiskās nervu sistēmas aktivizāciju.
• Apgūsim dažādus mentālos modeļus, kā rīks pret sevis limitējošām pārliecībām.
• Apgūsim ikdienas vingrinājumus ķermeņa, prāta un sajūtu attīstībai.
• Ikdienas uzdevumu, mērķu un vīziju definēšana (gada temata definēšana, vīziju planšetes veidošana, dienas plānošana).
Seminārs veidots kā praktisks nodarbību cikls ar vingrinājumiem, uzdevumiem, kuri vienkārši intergējās ikdienā. Kā papildu palīglīdzeklis, dalībnieki saņems izdales materiālus, mājās pildāmus uzdevumus un vingrinājumu paraugus. Pēc semināra katrs dalībnieks iegūs skaidrību par turpmāk veicamajiem soļiem savai enerģijas pārpilnībai uz dzīves piepildījumam.

Kaspars Vendelis (http://www.kasparsvendelis.com) ir Restarts un BioHacking.LV dibinātājs , projekta “Kā dzīvot līdz 120” dalībnieks.
Par sevi Kaspars saka: “Esmu 3 bērnu tēvs, man patīk gatavot ēst, nepatīk sūkt paklājus. Dažreiz nevajadzīgi uzcepos, bet rūdos un tieku tam pāri. Mans sapnis: kļūt par pasaules līmeņa spīkeri un uzstāties 10’000 cilvēkiem”.

Seminārs dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.

Semināra norise Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5,
13. februārī pl. 18:00-20:00
17. februārī pl. 18:00-20:00
12. martā pl. 18:00-20:00
26. martā pl. 18:00-20:00

Semināra dalības maksa vienam dalībniekam: EUR 120.00, ar RLD atlaidi -10%, maksa EUR 108.00.
Piesakoties līdz 1. februārim, dalības maksa EUR 100.00, ar RLD atlaidi -10%, maksa EUR 90.00.

Pieteikšanās: info@izaugt.lv vai https://forms.gle/GCyeqYLmurQdzQsu7

♦♦♦

Baibas Zūzenas praktisks seminārs “7 soļi iedvesmai”

Piedāvājam Baibas Zūzenas praktisku semināru “7 soļi iedvesmai, jeb ko darīt dienās, kad saule nespīd” š.g. 21. februārī Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns”.

Vai jums gadās “slikto matu dienas”? Kad nepatīk tas, ko redzu spogulī, kad bērni neklausa, lietus līst, galva sāp un – vispār TIK ĻOTI negribas iet uz darbu, īsi sakot – VissIrSlikti.lv? Nevaru apgalvot, ka pēc semināra šādas dienas jūsu dzīvē tiks atceltas, bet varu solīt, ka jums būs daudz lielāka skaidrība par to, ko darīt, lai “slikto matu dienu” skaits samazinātos, un jūs jau šodien būtu par soli tuvāk tādai dzīvei, par kādu sapņojat.

Baiba Zūzena: “Uz savu dzīvi skatos kā uz pastāvīgas attīstības ceļu. Mani semināri ir par tēmām, kas man ir personīgi interesantas, un ko esmu pētījusi teorētiski (balstoties filozofijā un psiholoģijā), kā arī pārbaudījusi uz sevis emocionāli piesātinātos, pat smagos dzīves posmos. Seminārā kombinēju teorētisko rāmi ar diskusijām, praktiskiem uzdevumiem un vingrinājumiem, jo praktizēšana, manuprāt, ir vienīgais ceļš, kas nodrošina izaugsmi. Mana pārliecība ir, ka ikviens var dzīvot priecīgu un interesantu dzīvi, ka šāda dzīve ir izvēle nevis iespēja, un ceļš uz to nemaz nav sarežģīts.”

Seminārā mēs zīmēsim katrs savu ceļa karti – meklēsim “ko gribu un ko negribu”, identificēsim, kas palīdz un kas traucē (rakstura īpašības, uzvedība, priekšstati un paradumi) sasniegt mūsu mērķus, apgūsim 7 praktiskus soļus ceļā uz priecīgu un interesantu dzīvi, kā arī noskaidrosim, kur smelties spēkus brīžos, kad tie aptrūkušies.

Baiba Zuzena ir pieredzējusi augsta līmeņa vadītāja, biznesa trenere, motivācijas un līderības eksperte, viņas interešu lokā ir personīgās izaugsmes jautājumi un ceļš uz priecīgu un laimīgu dzīvi. Baibai ir bakalaura grāds psiholoģijā un MBA.

Seminārs notiks š.g 21. februārī plkst. 16.00-20.00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Dalības maksa vienam dalībniekam EUR 40.00, Rīgas Lutera draudzes locekļiem -10% atlaide EUR 36.00

Cenā iekļauta kafijas pauze un veselīgas uzkodas.
Pagalmā ir bezmaksas autostāvvieta.

Pieteikties semināram, aizpildot anketu: https://forms.gle/D8TfeUWNErVxfbmaA

Papildus informācija: info@izaugt.lv