Dievkalpojums svētdien, 20.augustā 11.00

Dievkalpojums Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā svētdien, 20.augustā 11.00

(dievkalpojuma tiešraide Lutera draudzes YouTube kanālā: https://youtube.com/live/e1OoLyvuIGg?feature=share

Kā šodien pie mums nāk Svētais Gars?
(Lk. 7, 36-50)

“Kad Jēzus sēdēja Viņam strikti ierādītajā vietā farizeju mielastā, piepeši – kā no skaidrām debesīm – telpā ielauzās kāda sieviete un svētīja viņu ar smaržīgām eļļām, izgāza uz viņu veselu lērumu dārgas smaržas.”

Šī sieviete simbolizē mūsu sirdi. Un liek sev jautāt:
Vai tas nekontrolējamais, ar ko mēs dzīvē nevaram tikt galā, nevaram to pasūtīt vai no tā izvairīties, tas viss, kas tāds mūsu dzīvēs uzrodas – tas, gadījumā, nav no Dieva? Gan labais, gan ne tik labais, gan tas, pēc kā ilgojamies, gan tas, no kā bēgam, viss, par ko mēs nevaram uzrakstīt projektu un startēt kādā konkursā, tas viss, tas viss no Dieva. Viss, par ko mēs nezinām, kas no tā iznāks un kad kaut kas būs, un vai vispār kas būs – no Dieva. Tas, ko darām no sirds – no Dieva. Ko mīlam no sirds – ir no Dieva. Kas uzrunā mūsu sirdi – no Dieva.

Un šajā stāstā viss beidzas ar to, ka Jēzus sievietei saka: “Tava ticība tevi ir izglābusi. Es ar mieru!”

Vai tiešām tā varētu būt..
Ka mūs izglābs mūsu dzīvēs neparedzamais, negaidītais, neieplānotais, nekontrolējamais, nepārzināmais un neaprakstāmais.

Tas piedos mums grēkus, jo radīs mīlestību, radīs dzīvību, radīs prieku un spēku dzīvot, jaunu elpu iedos. Jo tie ir tie brīži, kad mīlam nedomājot, darām labu nedomājot, apķeramies nedomājot.

Mācītājs Linards Rozentāls
Mūzika: Ilze Lejiņa (saksofons), Ingūna Grīnberga

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.