2. martДЃ koncerts “Bahs un kokle”

SvД“tdien, 2. martДЃ, plkst. 13.30 RД«gas Lutera baznД«cДЃ koklД“tДЃju ansambДјa “Cantata” koncerts “Bahs un kokle”.

Cantata

Programma

Koncertprogramma “BAHS un KOKLE”

  • ItДЃДјu koncerts F-dur I daДјa (BWV 971), M.MaДЌella un A.EglД«tes aranЕѕ.
  • KorДЃlis Jesu bleibet meine freude no KantДЃtes Nr.147, B.DevadЕѕtera aranЕѕ.
  • ДЊetrbalsД«ga fЕ«ga g-moll (BWV 861), M.MaДЌella aranЕѕ.
  • PrelЕ«dija no ДЊella svД«tas Nr.1 (BWV 1007), M.Magatagana aranЕѕ.
  • Koncerts arfai Nr.3 F-dur (BWV 978) trД«s daДјas – Allegro. Largo. Allegro. M.Magatagana un A.EglД«tes aranЕѕ.
  • Menuets, BurД“ un ЕЅД«ga, A.Torlaksona aranЕѕ.
  • ДЂrija no OrД·estra svД«tas Nr.3 (BWV 1068), B.DevadЕѕtera aranЕѕ.
  • TokДЃta un fЕ«ga d-moll (BWV 565), J.KovaДјevska un A.EglД«tes aranЕѕ.

J.S.Bahs (1685 – 1750) bija baroka laika vācu komponists, kurš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem skaņražiem. Savas dzīves laikā Bahs tika godāts kā izcils ērģelnieks un klavesīnists, bet netika atzīts kā komponists, un tikai pēc ļoti daudziem gadiem, mūzikas satura filozofiskais dziļums un ētiskā jēga ģeniālos skaņdarbus izvirzīja pasaules šedevru vidū.

Koncertprogramma “BAHS un KOKLE” klausД«tДЃjiem piedДЃvДЃs izcilДЃ vДЃcu komponista mЕ«zikas burvД«bu baudД«t ar kokles skaЕ†u palД«dzД«bu. Programmu galvenokДЃrt veido kompozД«cijas, kas ir uzskatДЃmas par Baha mЕ«zikas pД“rlД“m un kuras koklД“tДЃju ansambДјa “Cantata” izpildД«jumДЃ varД“s klausД«ties ar iespД“jams nedaudz citu – latvieЕЎu koklei raksturД«gu nokrДЃsu.

Cantata

KoncertorganizДЃcijas „Ave Sol” koklД“tДЃju ansamblis “Cantata” dibinДЃts 2010.gadДЃ. TajДЃ ir apvienojuЕЎДЃs RД«gas P.JurjДЃna mЕ«zikas skolas absolventes un audzД“knes, kuras mДЃcД«bu laikДЃ ir kДјuvuЕЎas par daЕѕДЃdu Latvijas un starptautisku konkursu un festivДЃlu laureДЃtД“m gan kДЃ solistes, gan kДЃ ansambДјa dalД«bnieces.

Ansamblī muzicē Dārta Zelma Skrastiņa, Līga Griķe, Madara Ivanovska, Katrīna Anna Skrastiņa un Sabīne Ādamsone. Mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.