Atskats uz diakonijas nometni 2019

Šī gada Diakonijas dienā iesāktā tēma par Praktisko empātiju noslēdzās Diakonijas nometnes “Māksla būt laimīgam!” laikā septembra sākumā Upesgrīvā.

Edgars un Kristīne Maži mums ieskicēja tos praktiskos aspektus draudzes dzīvē, kalpošanā, kas pieved pie sliekšņa, kas saucas izdegšana. Mācītājs, daloties ar stāstījumu par reālām situācijām no Āgenskalna baptistu draudzes dzīves, norādīja kādas nereti ir tās kļūdas, ko pieļaujam darot labos darbus. Cik liela nozīme ir tik vienkāršam jēdzienam kā līdzsvars. Līdzsvaru it visā – starp kalpošanu citiem un laika veltīšanu sev un savai ģimenei. Līdzsvaru starp kalpošanu un personīgās garīgās dzīves praktizēšanu, līdzsvaru starp koncentrēšanos uz garīgām lietām un rūpēm par savu ķermeni. Tikai esot līdzsvarā mēs spējam dzīvot piepildītu laimīgu dzīvi, būt saskaņā Dievu un to doto dzīves uzdevumu, kas mums katram ir jāpiepilda.

Māsa Diāna Cērmane teorijā un praksē ļāva piedzīvot deju meditāciju kā brīnišķīgu instrumentu, lai savā ticības dzīvē ienestu jaunas notis, kā arī caur deju meditāciju savā ziņā piedzīvot deju terapiju, caur kustību atbrīvojot mūsu apziņu no tām emocijām, kas dažādās dzīves situācijās mūsos uzkrājas. Kustība kopsolī ar pārējiem grupas biedriem ir atbrīvojoša, dod mieru, prieku un… līdzsvaru!

Paldies režisoram Uģim Bērziņam, kurš deva iespēju visiem kopā dienas vakarā noskatīties filmu “Kalps” par mūsu baznīcas arhibīskapu Jāni Vanagu!

Par Diakonijas nometnes neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvušas garās pastaigas gar jūras krastu un, neatkarīgi no laika apstākļiem, – naksnīgā pelde mēnesnīcā!

Īpašs piedzīvojums svētdienas rītā bija kopīgi svinēts laju dievkalpojums. Šī vārda vistiešākajā nozīmē – ikkatrs un ikviens bija šī dievkalpojuma veidotājs un dalībnieks!

Par nometnes otrās dienas aktivitātēm rūpējās Imelde Podiņa un Arta Dzirkale, dalībniekus iepazīstinot ar mandalu zīmēšanas pamatprincipiem. Pārsteidzoši, kā pazūd laiks, ja nododamies šai brīnišķīgajai krāsu pasaulei…

Paldies, mīļie diakonijā kalpojošie, ka Jūs esat! Jūs esat draudzes sāls!

Paldies katram par kopību šajās dienās!

Foto atskats uz nometni aplūkojams šeit>>

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.