Atklāta Rīgas Lutera draudzes mākslinieku grupas izstāde Jāņa Akuratera muzejā

Pagājušajā svētdienā, 29. janvārī Jāņa Akuratera muzejā Pārdaugavā tika atklātas divas izstādes. Vienā ir apskatāmi baltie rokdarbi no Akurateru ģimenes kolekcijas – smalki galdauti, sedziņas, dvieļi, palagi un spilvendrānas, rotātas ar balta tilla izšuvumiem, tamborētām mežģīnēm un spodršuvumā veidotām monogrammām.

Ar baltajiem Akurateru ģimenes rokdarbiem cieši sasaucas otra izstāde “Baltie darbi”, kas skatāma muzeja gaišajā salonā un kuras autori ir Rīgas Lutera draudzes mākslinieku grupa. Tieši svētdien, 29. janvārī, mākslinieku grupa svinēja savas dibināšanas 25. jubileju. Grupas pirmsākumus atceras māksliniece Gunta Ploka: “1997. gadā mūs uzrunāja Juris Rubenis uz kopīgu sanākšanu, lai mēs viens otru iepazītu, un tad radās šī ideja, ka mums jāapvienojas un jāsāk kopīgi darboties. Tā mēs arī 25 gadus turamies. Protams, sastāvs ir ļoti mainījies, bet pamatkodols mēs joprojām esam kopā.”

Izstādē aplūkojami 14 autoru 26 darbi – dažādās tehnikās veidoti, kuru vadmotīvs galvenokārt ir gaismas uzvara dabā un pasaulē, labā un skaistā nozīmīgums ikviena cilvēka dzīvē.

Izstāde apskatāma līdz februāra beigām.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.