Asinis dzīvības cenā

Savulaik, kad biju donors un ziedoju asinis, man ne prātā nevarēja ienākt, ka kādu dienu tās būs nepieciešamas pašai un kļūs par vienīgo iespēju palikt dzīvai. Kad saslimu ar akūtu leikēmiju, ko tautā sauc par asinsvēzi, manās asinīs praktiski vairs nebija normālu šūnu un, ja nekas netiktu darīts, ārsti solīja augstākais pāris mēnešus dzīves.

Lai uzsāktu un izturētu ārstēšanu, bija nepieciešama asins pārliešana. Sākumā skaitīju, cik reižu, vēlāk skaits nojuka, jo runa vairs nebija par desmitiem devu – arī ķīmijterapijas gaitā nepieciešama vairākkārtēja asins komponentu pārliešana. Ja nebūtu bijuši cilvēki, kas ziedoja asinis, es neizdzīvotu.

Tā ir tikai viena slimība, kuru bez asins pārliešanas nevar izārstēt, bet neārstējot – nav iespējams izdzīvot. Turklāt transfūzijas nepieciešamas arī operācijās. Katru gadu Rīgā vien donoru asinis palīdz izdzīvot un saglabāt veselību aptuveni 10 000 slimnieku!

Donoru kustība bieži ir kampaņveidīga, parasti sasparojamies, ja cieš kāds mūsu draugs, radinieks vai paziņa. Tomēr vienam pacientam var būt nepieciešams daudz vairāk devu, nekā spēj saziedot viņa ģimene un draugi. Mēs, Rīgas Lutera draudze, esam aicināti iemiesot Kristus mīlestību, kļūstot par donoriem un ziedojot asinis regulāri.

sos-asinis (1)Taču patlaban atkal vajadzīga palīdzības akcija – šoreiz P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem, jo katastrofāli zemas donoru aktivitātes dēļ apdraudēta operāciju norise un līdz ar to – slimnieku izdzīvošana.Lūdzu, ja iespējams, ziedojiet tieši slimnīcas asins sagatavošanas nodaļā, jo tad ceļš līdz pacientiem būs ātrāks!

Asins krājumi Valsts asinsdonoru centrā>>

Arta Lāce, komunikācijas speciāliste

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.