9. decembra dievkalpojumā tiks pieminēti mūžībā aizgājušie bērni

Otrā decembra svētdiena, šogad 9.decembris, visā pasaulē ir diena, kad tiek pieminēti mūžībā aizgājušie bērni – mazi un lieli, nemaz nepiedzimuši vai dzīvojuši dienas, mēnešus vai gadus. Šajā dienā plkst. 19.00 (pēc vietējā laika) organizācija “The Compassionate Friends” (Līdzjūtīgie draugi) visā pasaulē aicina aizdegt svecītes. Tā jau no pašas rītausmas šajā dienā tiks radīts gaismas ceļš – tas sāksies tālu Austrumos, kur saule uzlekusi pirmā, un šķērsos visu zemeslodi.

Kaut kur iedegas pirmā gaismiņa, tad otrā, tad trešā un tā uz priekšu – cauri visām laika joslām. Katra jauna gaismiņa palīdz šim ceļam virzīties uz priekšu, jo to veido cilvēki, kuri izlēmuši, ka, neskatoties uz bērna zaudējumu, viņu dzīvēs ir vieta gaismai. Tomēr tas nav spožs, taisns, gaismas pieliets ceļš. Tumsas pārrāvumi starp mazajām liesmiņām var būt ļoti gari, bet ikviens tumsas posms beidzas ar to, ka kaut kur atkal iedegas gaisma. Vienas diennakts laikā šīs gaismiņas apies apkārt zemeslodei un pēdējā no tām tiks iedegta tuvu pirmajai, kas jau sen izdzisusi.

9. decembris šogad ir diena, kurā, aizdedzot svecītes un pieminot savus tik agri aizgājušos dēlus un un meitas, brāļus un māsas, un mazbērnus, mēs varam apzināties, ka aiz visas tumsas, bēdām un sērām, kas bija vai ir tagad, ir gaisma, kas atrodas mūsu būtības pamatos. Mazā sveces liesmiņa, ko iededzam, ir kā gaismas simbols un klusa, gandrīz netverama apņemšanās, kas vēl pati par sevi šaubās, ka mēs gribam atkal būt laimīgi. Mēs negribam aizmirst, mēs gribam vienmēr atcerēties un pieminēt, bet tomēr būt laimīgi. Mēs drīkstam tādi būt!

Rīgas Lutera baznīcā, Torņakalna ielā 3, svētdien, 9. decembrī, dievkalpojumā plkst. 11.00 uz īpašu aizlūguma brīdi tiek aicināts ikviens, kurš vēlas pieminēt savus mūžībā aizgājušos bērnus.

2018-12 BĒRNU PIEMIŅAS DK

 

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.