Rīgas Lutera draudze, tās mācītāji Linards Rozentāls un Justs Junkulis aicina uz Citādo dievkalpojumu Vasarsvētkos “Sastapšanās”, kas pēc ilgāka pārtraukuma atkal notiks klātienē! Pēc dievkalpojuma visi mīļi aicināti uzkavēties baznīcas pagalmā dārza svētku atmosfērā. Pasākuma laikā gūtie ziedojumi tiks veltīti Rīgas Lutera draudzes un baznīcas atbalstam.
Citādā dievkalpojuma muzikālajā daļā uzstāsies Latvijā zināmi mākslinieki – Intars Busulis, Abonementa orķestris, MARTA, Lutera kvartets, Kaspars Zemītis, Rēzija Kalniņa, Sudden Lights, Linda Naudiņa, Ainārs un Ieva Šablovski, Elza Rozentāle, Lutera draudzes koris u.c
“Vasarsvētki ir stāsts par milzu pārmaiņām, kuras rodas no tā, ka cilvēki ir cilvēcīgi viens pret otru un gatavi kopā veidot ko lielāku, nekā katrs atsevišķi spēj. Tāpēc Vasarsvētki ir lielās SASTAPŠANĀS svētki. Tur, kur cilvēki cilvēcībā sastopas, tur dzimst baznīca, Kristus klātbūtne, Dieva nākotne.” skaidro mācītājs L.Rozentāls.
Dārza svētku norisi ar dažādiem cienastiem atbalsta brīvprātīgie draudzes locekļi un uzņēmumi Gemoss, Tikai Karotes, Lapsas Māja, Karameļu darbnīca un citi draudzes atbalstītāji. Pasākumā par ziedojumiem būs pieejamas veselīgas uzkodas, dzērieni, pankūkas, citi gardumi un arī Ukariņu borščs. Lai baudītu dārza svētkus ērti, aicinām līdzi paņemt segu vai saliekamo krēslu uz kā apsēsties dārzā, kā arī vēlamās uzkodas pilnīgākai maltītei. Lietus gadījumā svinēšana notiks draudzes centra telpās.
Citādais dievkalpojums ir Rīgas Lutera draudzē tradicionāls Vasarsvētku dievkalpojuma formāts, kur muzikālajā daļā uzstājas Latvijā pazīstami mūziķi, kā arī draudzes muzikālie kolektīvi. Pasākuma ietvaros visi iegūtie ziedojumi tiek veltīti kādam aktuāli nozīmigam mērķim.
Vai Tu zini, kas ir Vasarsvētki?
Aptaujas vēstī, ka nav daudz cilvēku, kuri zinātu šo svētku nozīmi. Ziemsvētki saistās ar eglīti un dāvanām, Lieldienas ar krāsotām olām, bet Vasarsvētki? Īsti ne ar ko. Kā tikai ar Svēto Garu – kā saka baznīca un kristietība.
Vasarsvētki vasaras sākumā ir tad, kad visapkārt redzam – dabai ir spēks. Augt, stiepties, tiekties, nobriest skaistiem un lieliem augļiem, rezultātiem. Arī mums ir tāds spēks. Dieva dots. Gars. Mīlestībā dzimis. Skaidrā nostājā pret bezjēdzību radies.
Svētais Gars nāca pār Jēzus mācekļiem un iepriekš apjukušie, izbijušies, bezpalīdzīgie saņēma drosmi, spēku, izjūtu par to, ka ir vērts un ka ir jēga. Dzīvei parādījās jēga. Šo jēgu viņi sajuta sevī un ieraudzīja citos. Piepeši radās jauna, līdz šim nepiedzīvotas kopības sajūta. It kā mēs visi būtu uz vienas lapas un elpojam vienā ritmā, un apjaušam, ka kopā mēs varam!
Kad notiek bezjēdzīgs karš, Vasarsvētki turpina mums vēstīt – vienmēr ir jēga bez bailēm un drosmīgi stāvēt pretī ļaunumam, naidam, meliem, vardarbībai. Kopā, vienā citam ar citu solidaritātes plūsmā. Tad kaut kas liels var dzimt. Kad mācāmies redzēt viens otrā cilvēku, kad mācāmies dzirdēt otru runājam mūsu pašu dzimtajā valodā. Valodā, kuru veido nevis teikumi un vārdi, bet Gars. Mīlestības spēks, kas uzvar vienaldzību, inertumu, padošanos.
Vasarsvētki ir stāsts par milzu pārmaiņām, kuras rodas no tā, ka cilvēki ir cilvēcīgi viens pret otru un gatavi kopā veidot ko lielāku, nekā katrs atsevišķi spēj. Tāpēc Vasarsvētki ir lielās SASTAPŠANĀS svētki. Tie vēstī – SASTAPŠANĀS katram ar katru ir iespējama. Tur, kur cilvēki cilvēcībā sastopas, tur dzimst baznīca, Kristus klātbūtne, Dieva nākotne.
Vasarsvētki sākās no mazas cilvēku grupas, no Jēzus mācekļiem. Labāka cilvēce, mīlošāka cilvēce, tāda, kura nerada viens otram brūces, bet tās, kas radušās, dziedē, – sākas no maza pulciņa, no mazām sēkliņām. No jauna veida dzirdēšanas, redzēšanas, rīcības. Viss lielais sākas no kaut kā maza – no lūgšanas, vārda, dziesmas, klusuma, no SASTAPŠANĀS un no būšanas līdzās un rīkošanās no sirds.
Mēs stāvam nezināmas nākotnes priekšā. Es ticu, ka tā ir labāka nekā šodiena. Kā šī nākotne grib rasties caur mani? Kā es varu sadzirdēt šīs nākotnes valodu, kuru vēl tik maz pazīstu? Šo cilvēcības un mīlestības valodu, kurā reiz runās katrs ar katru, viens otru pavisam savādāk redzot, jūtot un saprotot.
Mums ir dots Gars. Tā ir mūsu virsvērtība. Tur, kur Gars, tur rodas brīvība. Pāri visam, kas ir!
/Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls/