Kā sevi garīgi pabarot 21. gadsimtā

Rīgas Lutera baznīcā Klusās nedēļas dievkalpojumos mācītājs Linards Rozentāls sprediķu ciklā “Kā sevi garīgi pabarot 21. gadsimtā”, stāsta, kā laikmetīgam cilvēkam, kristietim dzīvot šodien, kā lūgt un kā piedzīvot Dieva klātbūtni, kādas ir cilvēka ticības praktiskās un ētiskās izpausmes un kādas ir konsekvences ikdienā un sabiedrībā.

  • Lielajā Pirmdienā, 14. aprīlī, 18.00 “21. gadsimta garīguma zīme – nepieciešamība garīgi vingrot”.
  • Lielajā Otrdienā, 15. aprīlī, 18.00 “Dievkalpojums: skatīšanās, klausīšanās, dziedāšana. Meditācija, kontemplācija un iekšējā lūgšana”.
  • Lielajā Trešdienā, 16. aprīlī, 18.00 “Brīvprātīgo darbs, ikdienas rituāli, garīgie vingrinājumi, daba un dārzs”.
  • Zaļajā Ceturtdienā, 17. aprīlī, 18.00 “Darbs ar ķermeni – pastaigas, ceļošana, vingrojumi, dejošana, svētceļojumi, gavēšana, seksualitāte”.
  • Lielajā Piektdienā, 18. aprīlī, 18.00 “Vērīgums, sapņi, miršana un šķiršanās”.

Tie ir jautājumi, par kuriem domā ne tikai tie, kuri pirmo reizi sastopas ar kristīgo ticību un garīgumu, bet arī par kuriem domā arī tie, kuri ar ticību ir pazīstami un to praktizē gadiem un gadu desmitiem. Klusās nedēļas vakaros mēs domāsim par to, kā tieši mūsu laikmeta cilvēkam sevi garīgi pabarot, kā sevi garīgi vingrināt. Mēs domāsim arī par tādiem garīgiem vingrinājumiem, kas nav tikai saistīti ar mūsu domām vai sajūtām, bet arī ar mūsu ķermeni.

Mēs domāsim, mēs meklēsim, mēs, varbūt, arī mazliet praktiski eksperimentēsim. Mēs runāsim par dievkalpojumu un vienkāršu sēdēšanu baznīcā un skatīšanos, par mākslu un skaistuma radīšanu, par dziedāšanu un meditāciju. Mēs runāsim par kalpošanu, staigāšanu, kāpšanu, nomaldīšanos un ceļa atrašanu, par braukšanu ar velosipēdu, nūjošanu, ceļošanu un svētceļojumiem, arī par dejošanu, sportošanu, fitnesu un gavēšanu, un vērīgumu, Mēs runāsim par to, ka mācīties teikt “Nē” pieder pie garīgās dzīves. Mēs runāsim par jogu, meditatīvo deju, darbošanos dārzā vai ap puķēm uz balkoniem un palodzēm, par staigāšanu ar basām kājām, par sapņiem un atpūšanos, par neizvairīšanos no sāpēm un par gatavošanos mirt, mēs runāsim par mūsu ķermeni kā mūsu garīgās dzīves svarīgu daļu, par apzinātu sastapšanos ar svešiem cilvēkiem kā garīgās dzīves daļu.

Šo vakara dievkalpojumu vadmotīvs ir Pāvila vārdi “Viss man ir atļauts, bet ne viss man der” un “Pārbaudiet visu, paturiet to, kas labs”.

Dievkalpojumi notiek Rīgas Lutera baznīcā, Torņakalna ielā 3/5, Rīgā. Uz Klusās nedēļas dievkalpojumiem Rīgas Lutera baznīcā aicināts ikviens, kurš domā, lūdz, meklē. Ikviens cilvēks ceļā!

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.