Iesvētības

Lai kļūtu par Rīgas Lutera draudzes locekli, nepieciešams būt kristītam un iesvētītam. Tie ir nozīmīgi notikumi, kuros cilvēks apliecina savu ticību Dievam un kas var mainīt cilvēka dzīvi, dodot tai jaunas iespējas.

Ja par bērna kristībām tēlaini var sacīt, ka tas ir Dieva teikts “jā” cilvēkam, šādi mums apliecinot savu mīlestību un žēlastību, tad iesvētības ir kā cilvēka jāvārds Dievam. Iesvētības nozīmē pateicību par Dieva žēlastību un vadību, pateicību par visu, ko cilvēks līdz šim ir varējis mācīties un piedzīvot. Iesvētības ir apzināts lēmums arī turpmāk saistīt savu dzīvi ar Dievu un uzņemties atbildību par savu garīgo izaugsmi.

Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, arī Rīgas Lutera draudzē, iesvētīt var no septiņu gadu vecuma, ja bērns ir izgājis atbilstošu apmācību svētdienas skolā. Arī pieaugušie pirms iesvētībām apgūst būtiskākos kristietības jautājumus – Dieva izpratne un klātbūtne cilvēka dzīvē, Kristus nozīme, baušļi, Bībele, lūgšana, meditācija, garīgā dzīve. Kad iesvētes apmācības apgūtas un lēmums par to, ka cilvēks vēlas iesvētīties, pieņemts, nepieciešams aizpildīt draudzes locekļa reģistrācijas pieteikumu un gatavoties iesvētībām.

Ar iesvētību brīdi cilvēks kļūst par Rīgas Lutera draudzes locekli un ir aicināts aktīvi piedalīties draudzes daudzveidīgajā dzīvē.

Iesvētes seminārs

Iesvētes semināra Kam es ticu? mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar svarīgākajiem kristietības pamatprincipiem. Semināra 4 nodarbībās dalībieniekiem tiek izskaidroti kristīgās ticības pamati un cilvēki tiek sagatavoti tam, lai iesvētībās varētu godīgi un ar izpratni atbildēt uz iesvētību jautājumiem un tikt iesvētīti. Uz nodarbībām aicināti arī tie, kas vēlas laulāties Rīgas Lutera baznīcā, kristīt bērnu vai kļūt par krustvecākiem.

Nodarbības

Nodarbības notiek Rīgas Lutera Draudzes centrā, Torņakalna ielā 5. Iesvētīties iespējams viena mēneša laikā, ja dalībnieks ir piedalījies visās četrās semināra nodarbībās un nedēļas nogales seminārā “Kā es savu ticību piedzīvoju?”. Iesvētības notiek svētdienas dievkalpojumā pēc pēdējās nodarbības, savukārt kristības tiem, kas nav kristīti, notiek stundu pirms iesvētību dievkalpojuma. Nodarbības vada draudzes mācītāji: Indulis Paičs, Kaspars Simanovičs un Linards Rozentāls.

Uzmanību! Iesvētes seminārs “Kam es ticu?” atsāksies rudenī.

Pieteikšanās iesvētes kursam un vairāk informācijas >>

Iestāšanās Rīgas Lutera draudzē

Pieteikums, lai iestātos Rīgas Lutera draudzē >>