Kontemplācijas diena

Vairākas reizes gadā Rīgas Lutera draudze rīko kontemplācijas dienu – meditācijas, pārdomu un klusuma piepildītu dienu. Nākamā kontemplācijas diena notiks
7. un 8. decembrī
Draudzes centrā Torņakalna ielā 5.

Kontemplācijas dienā cilvēki visu savu laiku un uzmanību velta meditācijai un iekšēja klusuma vairošanai. Divu dienu pasākumā paredzēti vairāki meditācijas posmi ar pārtraukumiem atpūtai. Katru dienu noslēgs kopīgs Svētā Vakarēdiena svētbrīdis.

Dalība

Dalība pasākumā notiek par ziedojumiem.

Dalība kontemplācijas dienā, tikai piesakoties iepriekš (vietu skaits ierobežots). Lai pieteiktos pasākumam, lūdzu, aizpildiet elektronisko pieteikuma formu >>

Dienas kārtība

Pasākuma norises dienā dalībnieki ir aicināti ierasties savlaicīgi un palikt pasākumā līdz tā beigām. Dalībnieku kavēšanās, prombūtne vai priekšlaicīga došanās prom rada nepatīkamus traucējumus pārējiem pasākuma dalībniekiem.

PIRMĀ DIENA (piektdiena, 7. decembris)

18.00 Ierašanās, iekārtošanās
18.30 Lekcija (I.Paičs)
19.30 Meditācija 2 x 20 minūtes
20.30 Svētais Vakarēdiens
21.00 Noslēgums
Dalībnieki nakšņos mājās.

OTRĀ DIENA (sestdiena, 8. decembris)

08.00 Ierašanās
08.30 Sagatavošanās/ ievads (I.Strante)
09.00 Meditācija 2 x 25 minūtes
10.00 Atpūta
10.30 Meditācija 3 x 25 minūtes
12.00 Atpūta
13.00 Apzināta kustība
13.30 Meditācija 2 x 25 minūtes
14.30 Atpūta
15.00 Meditācija 25 minūtes
15.30 Atpūta
16.00 Svētais Vakarēdiens
16.30 Meditācija 10 minūtes
17.00 Noslēgums

Praktiska informācija

Kontemplācijas dienā tās dalībnieki ievēro klusumu, nesarunājas. Pirms pasākuma izslēgtu mobilo tālruni nodod glabāšanā pasākuma organizatoriem. Dalībnieki aicināti ģērbieties ērtās, meditēšanai piemērotās drēbēs. Meditācijas telpā uzturas bez apaviem. Draudzes centrā ir siltā grīda, tādēļ izplatīta prakse ir visas dienas laikā staigāt bez apaviem.

Meditācija notiek uz meditācijas paklājiņiem un spilveniem vai uz krēsliem.

Pasākuma dalībniekiem visas dienas laikā būs pieejams silts ūdens, tēja, kafija un saldumi. Ja vēlaties pamatīgāku ēdienu, lūdzu, paņemiet to līdzi.

Pārtraukumus starp meditācijas piegājieniem esat aicināti izmantot pārdomām, atpūtai vai vingrošanai. Vingrošanai būs atvēlēta atsevišķa telpa. Ja iespējams, paņemiet līdzi vingrošanas paklājiņu, uz kā starpbrīžos pavingrot vai atlaisties.

Kontemplācijas diena tiek organizēta par dalībnieku ziedojumiem. Sagaidāmais ziedojums par kontemplācijas pasākuma apmeklējumu ir 55 eiro. Ekonomiski turīgākie dalībnieki ir aicināti ziedot lielāku summu, atbalstot tos dalībniekus, kuriem ir grūtāks finansiālais stāvoklis.

Sagatavošanās

Meditācijas prakse ir ļoti vienkārša, bet ne ļoti viegla garīgā prakse. Kontemplācijas dienā būs salīdzinoši liela meditācijas slodze, tādēļ līdz kontemplācijas dienai tās dalībnieki aicināti vingrināties un apmeklēt iknedēļas meditācijas nodarbības Rīgas Lutera Draudzes centrā, lai ar atvērtu prātu, sirdi un ķermeni varētu pilnvērtīgi piedalīties garākā meditācijā.