Iesvētes mācība

Iesvētes mācība jeb “Ievads 21.gadsimta kristietībā” mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar svarīgākajiem kristietības pamatprincipiem. 4 vakaros un vienā sestdienā dalībniekiem tiek izskaidroti kristīgās ticības pamati un cilvēki tiek sagatavoti tam, lai iesvētībās varētu godīgi un ar izpratni atbildēt uz iesvētību jautājumiem un tikt iesvētīti. Uz nodarbībām aicināti netikai tie, kas vēlas iesvētīties, laulāties Rīgas Lutera baznīcā, kristīt bērnu vai kļūt par krustvecākiem. Aicināts ir ikviens, kam interesē kristietība 21.gadsimtā.

Nodarbības

Saistībā ar pulcēšanās ierobežojumiem Covid19 dēļ, nodarbības notiek attālināti Torņakalna virtuālajā telpā vietnē Zoom:

Otrdienās 19:00 – 20:30
1. nodarbība: Ticība kā realitātes uztvere, tās nozīme; ļaunums; izpratne par trīsvienīgo Dievu
2. nodarbība: Glābšana – no kā? ar kādu mērķi? kādā veidā? Jēzus Kristus
3. nodarbība: Apustuļu ticības apliecība; ticības saturs, Bībele un tās valoda
4. nodarbība: Dzīve ticībā; baznīca, draudze; sakramenti

Sestdienā 10:00 – 14:00
5. nodarbība: Kā es savu ticību piedzīvoju un kā tā palīdz manai garīgai izaugsmei?

Dalība seminārā par ziedojumiem.

Nosacījumi

• Jāapmeklē visas nodarbības;
    • Iespēju robežās jāapmeklē dievkalpojumi vai jāskatās svētbrīžu ieraksti Youtube kanālā;
    • Iesvētes kursa laikā aicinām sākt lasīt Jauno Derību.

Tuvākās nodarbības

MAIJĀ, 2021

Otrdienās, 11., 18., 25. maijā un 1.jūnijā plkst. 19.00–20.30 un sestdien, 29. maijā, plkst. 10.00–14.00. Iesvētības 6.jūnijā.

Iesvētību kārtība

Ārkārtējās situācijas pastāvošajos ierobežojumos kristību un iesvētību norise tiek plānota divās daļās:
I daļa: dalība svētdienas tiešsaistes dievkalpojumā vietnē Zoom 11.00;
II daļa: individuālas kristības un iesvētības klātienē Lutera baznīcā no 12.30 līdz 14.00 tajā pašā vai nākamajā svētdienā (pēc izvēles)
Piedalīšanās abās daļās ir obligāta

Pieteikšanās semināram

Datums:
Vārds:
Uzvārds:
E-pasts:
Tālrunis:
   Piekrītu datu apstrādei (RLD privātuma politika)
   Vēlos saņemt jaunumus savā e-pastā
Drošības kods: captcha

Materiāli

Plašākai kristietības pamatjautājumu izpratnei ieteicams izlasīt J. Rubeņa un M. Subača grāmatā “Dievs ir tepat” vai arī noskatīties agrāko kursu videoierakstus mājaslapā www.luteradraudze.lv Mediatēkas sadaļā “Ievads kristietībā”: Iepriekšējo iesvētes kursu lekcijas

Grāmatas, kuras iesakām izlasīt:

GARĪGUMAM

• Ievads kristīgajā meditācijā, J.Rubenis
  • Deviņi dvēseles uzdevumi, I. Paičs
  • Jēzus vērtības mūsdienās, A.Nolens
  • Kritiens augšup, R. Rors
  • Torņakalna sprediķi, K. Simanovičs

IZAUGSMEI

• Ceļš, kuru izvēlēties, S.Peks
  • Dziedinošās pārmaiņas, Henrijs Klauds
  • Kad pagātne ir tagadne, D. Ričo
  • Atkarīgo domāšana, Ā. Tverskis
  • Apdāvinātā bērna drāma, A. Millere

Daļu no minētām grāmatām var iegādāties Draudzes centrā vai paņemt Draudzes bibliotēkā.