ATBALSTA GRUPA JAUNIEŠU VECĀKIEM

Mūsdienās arvien lielāks skaits vecāku sastopas ar situāciju, kad viņu bērni, pusaudži un jaunieši ir ar paaugstinātu emocionālo jūtību, trauksmi, miega traucējumiem un depresijām. Dažādu faktoru ietekmē jaunieši piedzīvo krīzes situācijas un psihozes. Arvien biežāk pusaudžiem un jauniešiem tiek ieteikts lietot antidepresantus un citus medikamentus, kā arī konsultēties pie psihiatra vai pat saņemt ārstēšanu psihiatriskajās klīnikās. Sabiedrības attieksmes pret cilvēkiem ar psihiskiem traucējumiem dēļ bieži vien vecāki slēpj šādas situācijas, taču izrunāta, izstāstīta sāpe palīdz mums pašiem saglabāt stabilitāti, saprast, ka arī citiem var būt līdzīgas problēmas un pieredzes.

Nodarbības

Divas reizes mēnesī, otrdienās, plkst. 19.00 Draudzes centrā ir radīta iespēja satikties emocionāli trauksmainu jauniešu vecākiem, lai saprotošā vidē izrunātu savus pārdzīvojumus un raizes, lai kopīgi meklētu risinājumus un apspriestu jau izstrādātas metodes un reālas pieredzes:

• kā saglabāt savu mieru un stabilu veselo saprātu;
  • kā atbalstīt savu bērnu un palīdzēt jaunietim nenonākt līdz krīzei;
  • kā palīdzēt jaunietim, kad viņš piedzīvo krīzi vai ir nonācis līdz psihozes stāvoklim;
  • kā pašiem nekļūt līdzatkarīgiem;
  • kā mazināt stresu, gūt spēku un sadzīvot ar savu sāpi.

Uz nodarbībām aicināts ir ikviens vecāks, kuram ir sarežģījumi attiecībās ar pusaudžiem, un emocionāli trauksmainu jauniešu vecāki. Ieeja par ziedojumiem.

Nodarbības vada Agita Krastiņa, biznesa apmācību vadītāja un divu jauniešu mamma, kura pati piedzīvojusi meitas krīzi ar viņas ārstēšanos psihiatriskajā klīnikā. Praktizē Cigun un meditāciju. Vairāk informācijas par atbalsta grupu, zvanot pa tālruni 29342266 vai rakstot agitak15@gmail.com.

Pieteikšanās nodarbībām

Lai pieteiktos nodarbībām, lūdzam aizpildīt pieteikuma formu.

Vārds:
Uzvārds:
E-pasts:
Tālrunis:
Drošības kods: captcha

Nodarbību grafiks

27. februāris. Kur ir robeža starp nestabilu psihoemocionālo stāvokli un garīgu slimību? Piedalās Juris Batņa, ārsts – psihiatrs un psihoterapeits, transpersonālais psihologs un pirtnieks.
6. marts. Kā sadzīvot ar diagnozi – garīgi traucējumi?
20. marts. Mūsu pieredzes, rīcības modeļi un risinājumi krīzes situācijā, atveseļošanās procesā.
3. aprīlis. Kā palīdzēt manam bērnam? Kā izturēties, kā runāt?
17. aprīlis. Režīma, fiziskās slodzes un pilnvērtīga miega nepieciešamība jauniešiem un viņu vecākiem.
8. maijs. Vecāku stabila psihiskā un emocionālā stāvokļa nozīme krīzes situācijā un atveseļošanās procesā.
22. maijs. Nobeiguma nodarbība. Tēma tiks precizēta.