Apmācība mazuļu vecākiem

Trešdienās Draudzes namā, mājīgajās Svētdienas skolas telpās, notiek bezmaksas lekcijas, nodarbības un konsultācijas topošajiem un jaunajiem vecākiem par zīdīšanu un mazuļa aprūpi. Bezmaksas apmācības piedāvā Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros sadarbībā ar “Zīdīt.lv” un biedrību “Vecāku apvienība KKM”.

Par nodarbībām

Apmācībā ir iekļauta gan teorētiska informācija, gan praktiski padomi jaunajai ģimenei gaidību laikā un ikdienai pēc mazulīša dzimšanas (līdz 2 gadu vecumam). Uz nodarbībām aicināti abi mazulīša vecāki kopā ar atvasi, gan omītes un citas bērna aprūpes personas. Pēc mammu pieprasījuma tiek veidotas apmācības un konsultācijas mazās grupās. Nodarbībās var rast atbildes uz vairākiem vecākiem aktuāliem jautājumiem:

• Kā veiksmīgi zīdīt mazuli? Kā saudzīgi noslēgt zīdīšanu?
  • Kā palīdzēt mazulim iemigt? kā mierināt viņu raudāšanā?
  • Mazuļa emocionālā attīstība un vecāku emocijas.
  • Mazuļa pirmais piebarojums.
  • “4.trimestris”.
  • U.c.

Apmācību vada un uz vecāku jautājumiem atbild zīdīšanas konsultante un PEPmamma Ramona Treilona.

Nodarbību plāns

Piedāvātās apmācības tēmas var mainīties atbilstoši vecāku pieprasījumam. Vecāki paši var pieteikt sev interesējošu tēmu, kura attiecīgi tiks sagatavota un mazā grupā pārrunāta.

12.jūnijs
16:00 Mazuļa raudāšana. Kā saprast sava mazuļa raudāšanas iemeslus un kā palīdzēt sev un mazulim?
17:00 Pirmais piebarojums mazulim
18:00 Zīdīšanas un piebarojuma problēmsituāciju apspriešana

19.jūnijs
16:00 Zīdīšanas noslēgums. Kā saudzīgāk gan mammai, gan mazulim, noslēgt zīdīšanu?
17:00 Zīdīšanas sākums un veiksmīgs turpinājums
18:00 Zīdīšanas un piebarojuma problēmsituāciju apspriešana

26.jūnijs
16:00 Zīdīšanas un piebarojuma problēmsituāciju apspriešana