Apmācība mazuļu vecākiem

Trešdienās Draudzes namā, mājīgajās Svētdienas skolas telpās, notiek bezmaksas lekcijas, nodarbības un konsultācijas topošajiem un jaunajiem vecākiem par zīdīšanu un mazuļa aprūpi. Bezmaksas apmācības piedāvā Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros sadarbībā ar “Zīdīt.lv” un biedrību “Vecāku apvienība KKM”.

Par nodarbībām

Apmācībā ir iekļauta gan teorētiska informācija, gan praktiski padomi jaunajai ģimenei gaidību laikā un ikdienai pēc mazulīša dzimšanas (līdz 2 gadu vecumam). Uz nodarbībām aicināti abi mazulīša vecāki kopā ar atvasi, gan omītes un citas bērna aprūpes personas.

Pēc mammu pieprasījuma tiek veidotas apmācības un konsultācijas mazās grupās. Nodarbībās var rast atbildes uz vairākiem vecākiem aktuāliem jautājumiem:

• Kā veiksmīgi zīdīt mazuli? Kā saudzīgi noslēgt zīdīšanu?
  • Kā palīdzēt mazulim iemigt? kā mierināt viņu raudāšanā?
  • Mazuļa emocionālā attīstība un vecāku emocijas.
  • Mazuļa pirmais piebarojums.
  • “4.trimestris”.
  • U.c.

Apmācību vada un uz vecāku jautājumiem atbild zīdīšanas konsultante un PEPmamma Ramona Treilona.

Nodarbību plāns

Piedāvātās apmācības tēmas var mainīties atbilstoši vecāku pieprasījumam. Vecāki paši var pieteikt sev interesējošu tēmu, kura attiecīgi tiks sagatavota un mazā grupā pārrunāta.

8.augusts

13.00 “4. trimestris” – jeb visai ģimenei tik nozīmīgie pirmie trīs mēneši
14.00 Individuālās konsultācijas (pēc pieraksta)
15.00 Mazuļa emocionālā attīstība un vecāku emocijas

22.augusts

13.00 Priekšnosacījumi mierpilnai ikdienai ar jaundzimušo
14.00 Zīdīšanas noslēgums
15.00 Individuālās konsultācijas (pēc pieraksta)

5.septembris

13.00 Veiksmīgas zīdīšanas teorija un prakse
14.00 Atdalīšanās no mammas
15.00 Individuālās konsultācijas (pēc pieraksta)

Uzmanību! Jūlija mēnesī nodarbības nenotiks!

Individuālas konsultācijas

Pēc iepriekšēja pieraksta ir iespēja saņemt arī individuālas zīdīšanas konsultanta un PEPmammas konsultācijas bez maksas.

Pieteikšanās

Gan apmācībai, gan individuālajām konsultācijām iepriekšēja pieteikšanās obligāta! Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu ramona@mammupitstops.lv vai zvanot pa tālr. 29193910.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros. Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv