Apmācība mazuļu vecākiem

Katru trešdienu Draudzes namā notiek bezmaksas apmācības un individuālas konsultācijas par zīdīšanas un mazuļu aprūpes jautājumiem. Bezmaksas lekcijas, nodarbības un konsultācijas piedāvā Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros sadarbībā ar “Zīdīt.lv” un biedrību “Vecāku apvienība KKM”.

Par nodarbībām

Apmācībā ir iekļauta gan teorētiska informācija, gan praktiski padomi ikdienai ar mazuli. Pasākumu mērķis ir motivēt jaunās māmiņas ēdināt bērnus no krūts un sniegt zināšanas un praktiskus padomus atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, lai zīdīšana būtu veiksmīga pēc iespējas lielākam skaitam māmiņu, kuras vēlas zīdīt bērnu. Zīdīšanā un mazuļa aprūpes jautājumos būtiska loma ir ģimenes atbalstam, tādēļ nodarbībās gaidīti arī topošie un jaunie tēvi, kā arī citi ģimenes locekļi. Jo vienotāks redzējums par mazuļa jautājumiem būs visiem ģimenes locekļiem, jo mierpilnāka būs ikdiena.

Pēc mammu pieprasījuma tiek veidotas apmācības un konsultācijas mazās grupās (3 ģimenes), kuru laikā zīdīšanas konsultants sniedz padomus par krūts zīdīšanu, kā arī atbild uz citiem vecākiem aktuālajiem jautājumiem.

Apmācību vada un uz vecāku jautājumiem atbild zīdīšanas konsultante un PEPmamma Ramona Treilona.

Nodarbību plāns

Piedāvātās apmācības tēmas var mainīties atbilstoši vecāku pieprasījumam. Vecāki paši var pieteikt sev interesējošu tēmu, kura attiecīgi tiks sagatavota un mazā grupā pārrunāta.

4. aprīlis

13.00 Pirmais piebarojums
14.00 Veiksmīgas zīdīšanas teorija un prakse
15.00 Mazuļa svarīgākais darbs – rotaļāšanās
17.00 “4.trimestris”, jeb mazuļa tik nozīmiegie pirmie trīs dzīves mēneši

11. aprīlis

13.00 “4.trimestris”, jeb mazuļa tik nozīmiegie pirmie trīs dzīves mēneši
14.00 Atdalīšanās no mammas – mazuļa emocionālās attīstības posmi
15.00 Veiksmīgas zīdīšanas teorija un prakse

18. aprīlis

13.00 Mazuļa raudāšana – kā palīdzēt mazulim un sev?
14.00 Veiksmīgas zīdīšanas teorija un prakse
15.00 Mazuļa emocionālā attīstība un vecāku emocijas

25. aprīlis

13.00 Priekšnoteikumi mierpilnai ikdienai ar mazuli
14.00 Zīdīšanas noslēgums
15.00 “4.trimestris”, jeb mazuļa tik nozīmiegie pirmie trīs dzīves mēneši

Individuālas konsultācijas

Trešdienās ir iespēja saņemt arī individuālas zīdīšanas konsultanta un PEPmammas konsultācijas bez maksas.

Pieteikšanās

Gan apmācībai, gan individuālajām konsultācijām iepriekšēja pieteikšanās obligāta! Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu ramona@mammupitstops.lv vai zvanot pa tālr. 29193910.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros. Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv