Apmācības mazuļu vecākiem

Katru trešdienu Draudzes namā notiek bezmaksas apmācības un individuālas konsultācijas par zīdīšanas un mazuļu aprūpes jautājumiem. Bezmaksas lekcijas, nodarbības un konsultācijas piedāvā Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros sadarbībā ar “Zīdīt.lv” un biedrību “Vecāku apvienība KKM”.

Par nodarbībām

Apmācībās ir iekļauta gan teorētiska informācija, gan praktiski padomi ikdienai ar mazuli. Pasākumu mērķis ir motivēt jaunās māmiņas ēdināt bērnus no krūts un sniegt zināšanas un praktiskus padomus atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, lai zīdīšana būtu veiksmīga pēc iespējas lielākam skaitam māmiņu, kuras vēlas zīdīt bērnu. Zīdīšanā un mazuļa aprūpes jautājumos būtiska loma ir ģimenes atbalstam, tādēļ nodarbībās gaidīti arī topošie un jaunie tēvi, kā arī citi ģimenes locekļi. Jo vienotāks redzējums par mazuļa jautājumiem būs visiem ģimenes locekļiem, jo mierpilnāka būs ikdiena.

Pēc mammu pieprasījuma tiek veidotas apmācības un konsultācijas mazās grupās (3 ģimenes), kuru laikā zīdīšanas konsultants sniedz padomus par krūts zīdīšanu, kā arī atbild uz citiem vecākiem aktuālajiem jautājumiem.

Apmācības vada un uz vecāku jautājumiem atbild zīdīšanas konsultante un PEPmamma Ramona Treilona.

Nodarbību plāns

Piedāvātās apmācību tēmas var mainīties atbilstoši vecāku pieprasījumam. Vecāki paši var pieteikt sev interesējošu tēmu, kura attiecīgi tiks sagatavota un mazā grupā pārrunāta.

28. februāris

13.00 “Ceturtais grūtniecības trimestris” – jeb mazuļa nozīmīgie pirmie trīs dzīves mēneši
14.00 Priekšnoteikumi mierpilnai ikdienai ar mazuli

7. marts

13.00 Veiksmīgas zīdīšanas teorija un prakse
14.00 Mazuļa svarīgākais darbs – rotaļāšanās

14. marts

13.00 “Ceturtais grūtniecības trimestris” – jeb mazuļa nozīmīgie pirmie trīs dzīves mēneši
14.00 Zīdīšanas noslēgums

21. marts

13.00 Mazuļa raudāšana – kā palīdzēt mazulim un sev?
14.00 Pirmais piebarojums

28. marts

Klusās nedēļas trešdienā nodarbības nenotiks!

4. aprīlis

13.00 Priekšnoteikumi mierpilnai ikdienai ar mazuli
14.00 Atdalīšanās no mammas  – mazuļa emocionālās attīstības posmi

Individuālas konsultācijas

Trešdienās no plkst. 15.00 līdz 16.00 ir iespēja saņemt arī individuālas zīdīšanas konsultanta un PEPmammas konsultācijas bez maksas.

Pieteikšanās

Gan apmācībām, gan individuālajām konsultācijām iepriekšēja pieteikšanās obligāta! Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu ramona@mammupitstops.lv vai zvanot pa tālr. 29193910.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros. Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv