Diakonija

Draudzes Diakonijas aprūpē ir ap 200 cilvēku, kuriem regulāri tiek sniegta palīdzība. Ja Tev vai kādam paziņam nepieciešama palīdzība, izstāsti par to kādam no draudzes mācītājiem vai Diakonijas vadītājai Ievai Ansonei (mob. 28345443, Ieva.Ansone@LuteraDraudze.lv).

Apmeklētāju pieņemšanas laiki

Diakonijas vadītāja Ieva Ansone apmeklētājus pieņem Draudzes centrā pirmdienās no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00.

Uzmanību! Klusajā nedēļā un Lieldienās ir mainīts darba laiks.
26. martā un 2. aprīlī  Diakonijas vadītāja apmeklētājus nepieņems.

Darbības jomas

Lai iesaistītos draudzes Diakonijas darbā, zini, katrā no palīdzības sniegšanas veidiem nepieciešami palīgi, kas gatavi veltīt savu laiku, pacietību, mīlestību, zināšanas un pieejamos resursus.

• Mājapmeklējumi pie draudzes locekļiem, kuri slimības un nespēka dēļ nevar iesaistīties draudzes dzīvē, un slimu draudzes locekļu apciemojumi slimnīcās. Sevišķa palīdzība nepieciešama svētku laikā, kad Diakonijas pārstāvji apciemo katru Diakonijas aprūpē esošo, iznēsājot svētku paciņas.
  • Juridiskā palīdzība. Draudzes locekļiem ir iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas juridiskos jautājumos pie zvērināta advokāta Viestura Zaula (pieteikties pie Ievas Ansones).
  • Psiholoģiskā palīdzība. Ja draudzes locekļiem nepieciešama individuāla saruna ar psihologu,  zvanīt Elitai Kreislerei, tālr. 29204354.
  • Anonīmie alkoholiķi. Iknedēļas sanāksmes, konsultācijas. Tālr. 29559451 (Juris)
  • Ziedojumi. Baznīcā atrodas ziedojumu urna “Draudzes vecajiem un trūcīgajiem locekļiem”.
  • Palīdzība ar transportu. Ja katru nedēļu brauc uz dievkalpojumu, iespējams, kādu reizi vari pieteikties uz baznīcu atvest gados vecāku draudzes locekli, kuram mērot ceļu sabiedriskajā transportā ir pārāk grūti. Iespējams, šāda Tava palīdzība var noderēt arī brīdī, kad gados vecajam cilvēkam nepieciešams nokļūt līdz ārstam.
  • Palīdzība ar pārtiku. Eļļa, cukurs, konservi (gaļas, zivju, dārzeņu), rīsi, griķi, makaroni, saldumi, žāvēti augļi, rieksti, kartupeļi, burkāni, tēja, kafija… Palīdzi piepildīt „dienišķās maizes” tūtiņas, lai iepriecinātu kādu, kam šobrīd ir grūti. Pārtikas ziedojumiem paredzētos maisiņus varat paņemt un piepildītus atstāt baznīcā un Draudzes centrā.

Diakonijas regulārie pasākumi

Dienišķā maize

Katru gadu rudenī svin īpašus svētkus – Pļaujas svētkus, kad mēs katrs esam aicināti atbalstīt un iepriecināt mūsu draudzes vecos un vientuļos cilvēkus, mazturīgās ģimenes un cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

Draudzes locekļi īpaši šajos svētkos un arī ikdienā ir aicināti piedalīties akcijā “Dienišķā maize” un ziedot nelielu pārtikas ziedojumu. Pārtikas ziedojumiem paredzētos maisiņus varat paņemt un piepildītus atstāt baznīcā un Draudzes centrā.

Ceļā uz skolu

Ceļā uz skolu” ir labdarības akcija. Augustā bērniem no trūcīgām ģimenēm tiek sniegts atbalsts skolas gaitu sākšanai jaunajā mācību gadā. Ikviens, kurš vēlētos sniegt šo atbalstu, ir aicināts piedalīties šajā labdarības akcijā ar ziedojumiem (piemēram, kancelejas precēm, skolas somām).

Visdārgākā pērle

Trešdienās no plkst. 13.00 līdz 16.00 Rīgas Lutera draudzes centrā notiek radošās darbnīcas “Visdārgākā pērle” nodarbības. Uz nodarbību aicināts ikviens, neatkarīgi no vecuma un pieredzes rokdarbos, lai iemācītos un radītu skaistas lietas diakonijas aprūpē esošo ģimeņu, Bērnu slimnīcas pacientu un draudzes centrā apmeklētāju iepriecinājumam.