Viesģimene patvēruma meklētājam

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” šobrīd mitinās vairāki desmiti patvēruma meklētāju no vairāk nekā 10 dažādām valstīm. Viņu vidū ir ģimenes ar bērniem, vientuļie vecāki, ģimenes bez bērniem, kā arī cilvēki, kuri Latvijā ieradušies vieni. Viņi centrā pavada vidēji 3-4 mēnešus, gaidot, kad no patvēruma meklētājiem viņi kļūs par personām ar alternatīvo vai bēgļa statusu, tādējādi gūstot iespēju sākt dzīvot ārpus Muceniekiem un kļūt par pilntiesīgiem sabiedrības locekļiem. Šis laiks ir visai vienmuļš un pilns neziņas, un cilvēkiem nav daudz iespēju iepazīties ar to, kā cilvēki dzīvo Latvijā.

Lai šo gaidīšanas laiku padarītu iespaidiem bagātāku, kā arī ļautu cilvēkiem sākt integrēties sabiedrībā, būtu jauki sniegt patvēruma meklētājiem iespēju pavadīt laiku citā vidē un gaisotnē. To varētu paveikt, iesaistoties cilvēkiem, kuri varētu veltīt dažas stundas vai dienas mēnesī, lai pavadītu laiku kopā ar kādu no ģimenēm vai indivīdiem, aizvedot viņus ekskursijā, kopīgi apmeklējot kādu pasākumu, iepazīstinot ar latviešu kultūru un tradīcijām vai uzaicinot ciemos uz pusdienām, kā arī kopā nosvinot kādus svētkus. Tas ļautu patvēruma meklētājiem sākt iepazīt, kā cilvēki Latvijā dzīvo, nodibināt cilvēcisku kontaktu ar jauno sabiedrību, kuras daļa viņi arī būs, uzlabot savas latviešu valodas prasmes, kā arī mazināt risku tapt sociāli izstumtiem un noslēgties savas kopienas ietvaros. Tā būtu vērtīga pieredze arī viesģimenēm, kurām būtu iespēja iepazīt citu tautu pārstāvjus, viņu kultūru, tradicionālo virtuvi un iegūt jaunus draugus.

Lai pieteiktos par viesģimeni lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu. Vairāk informācijas, rakstot uz e-pasta adresi darta.seso@gmail.com.

  • Pastāsti citiem