Taidzji Cjuaņ nodarbības

Janvāra izskaņā Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” piedāvāsim regulāras Taidzji Cjuaņ nodarbības, ko vadīs pieredzējušais skolotājs Vitauts Virbicks.

Pirmā nodarbība notiks 30. janvārī no plkst. 18:30 līdz 20:30 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Taidzji Cjuaņ (Lielo Iespēju Robežas dūre) ir viens no ķīniešu stiliem, kam ir daudzu gadsimtu sena vēsture, dažādu skolu un novirzienu. Mūsdienās šī senā cīņas māksla ir pazīstama arī kā efektīga atveseļošanās sistēma (ķīniešu ārstnieciskā vingrošana), kuras mērķis ir uzturēt un nostiprināt veselību. Taiczi Cjuaņ vienlīdz ir tuvcīņas sistēma, atveseļošanas un veselības uzturēšanas metode. Tāpēc var runāt par to, ka Taiczi Cjuaņ ir cilvēka harmoniskas un vienotas attīstības ceļš.

Nodarbībās var piedalīties dažāda vecuma un dažādas fiziskās sagatavotības vīrieši un sievietes, arī jaunieši, kas meklē savu pareizo dzīves ritmu, un cilvēki, kuru dzīvē jau sen par prioritāti ir kļuvis aktīvs un veselīgs dzīvesveids. Ikviens varēs atrast Taidzji Cjuaņ nodarbībās to, kas viņam ir tuvāks: vieniem tas ir sākums, lai iepazītu sevi un savas iespējas, bet citiem – tā ir ķermeņa attīstības forma un prāta nomierināšana, ko panāk, apgūstot šo seno ķīniešu mākslu. Cilvēks, kurš apguvis Taiczi Cjuaņ, pakāpeniski iegūst vērtīgāko, universālāko zināšanu, prasmju un iemaņu kopumu, kuras turpmāk plaši pielieto ikdienas dzīvē, sadzīvē, profesionālajā darbībā, saskarsmē, ekstremālu situāciju risināšanā. Iegūtās zināšanas ved pie vienota rezultāta – personības izaugsmes, fiziskas, psiholoģiskas attīstības un atveseļošanas.
Taiczi Cjuaņ apguve sākas lēnā, līdzenā tempā, ar pakāpenisku dinamikas un spēka ieguldīšanas palielinājumu, uzsvars tiek likts uz katras kustības izpildījuma kvalitāti, nevis uz jaunu formu apguves ātrumu. Tas ļauj uzsākt nodarbības dažāda vecuma cilvēkiem, tostarp arī ar zemu fiziskās sagatavotības līmeni.

Treniņa laikā sākumā notiek apcere, tiek attīrīta sirds un domas, koncentrēts gars, atslābināts ķermenis un domas. Velta uzmanību ķermeņa vertikālajam stāvoklim, kustībām pēc specifiskas trajektorijas, spirālveida sagriešanai, pārvietojumiem zemās stājās. Šāds treniņš paaugstina ķermeņa apakšējās daļas kustīgumu, tiek panākta galvas smadzeņu garozas un iekšējo orgānu cieša savstarpējā saikne, paaugstinās visas ķermeņa apakšējās daļas muskuļu elastība. Vēdera iekšējie orgāni, īpaši gūžu kaulu iekšā izvietotie orgāni, ar pašu masāžas un pašattīrīšanas palīdzību paaugstina savu funkcionalitāti. Uzmanības pievēršana elpošanas procesam palīdz atslābināt muskuļus, labi ietekmē nervu sistēmu.

Formas izpildījuma laikā harmonizējas smadzeņu darbība. Kādā veidā? Taiczi Cjuaņ kompleksi satur daudzas pietiekami sarežģītas kustības un pozas. Treniņa laikā cilvēks pastāvīgi koncentrējas uz kompleksa precīzas izpildes, un vismazākā atkāpe noved pie kļūdas. Šīs koncentrācijas rezultātā tiek panākts prāta un emocionālās jomas miers, kuru tik grūti sasniegt parastā dzīvē. Tādējādi, apvienojot iekšējo un ārējo darbu, var izārstēties no slimībām, saglabāt veselību, panākt ilgmūžību.
Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams ērts un komfortabls sporta apģērbs, vēlami apavi ar neslīdošu zoli.

Dalībniekiem tiek piedāvāts apgūst un attīstīt divus novirzienus:
1. 24 kustību komplekss, kas ir sastādīts ņemot par pamatu Taidzji Cjuaņ Jaņ stilu.
2. Astoņi brokādas gabali (Ba Duan Dzin) ciguna vingrinājumu komplekss.

Nodarbības vadīs Vitauts Virbicks – prakstizējošs psihologs (Mg.psych), Cigun vingrošanas instruktors ar vairāk kā 20 gadu pieredzi.
Nodarbības dalībniekiem ar un bez priekšzināšanām.

Dalības maksa: EUR 15.00
Pieteikšanās: info@izaugt.lv vai aizpildot pieteikuma anketu šeit>>

  • Pastāsti citiem