Gongu meditācijas vakars

Š.g. 15. novembrī Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” notiks “Gongu meditācijas vakars”, ko vadīs pieredzējusī gongu meditācijas skolotāja Linda Straume.

Gongs ir tūkstošiem gadu sens un sakrāls meditatīvs instruments, kas jau izsenis izmantots, lai dziedinātu prātu un ķermeni. Gonga skaņas atjauno iekšējo vienotību un veselumu, kā arī veicina atjaunošanās procesus visos līmeņos.

Iegremdēšanās gongu dziedinošās skaņu vibrācijās palīdz sasniegt dziļu relaksāciju, atbrīvo prāta un priekšstatu kontroli pār mūsu uztveri un ļauj kļūt brīviem no nosprostojumiem fiziskajā, emocionālajā un psihiskajā līmenī, ļaujoties Dievišķajai Gudrībai, harmonizācijai un iekšējai transformācijai. Gongu meditācija ir dziļš personīgās transformācijas un garīgās izaugsmes avots.
Gonga skaņas virsotņu mijiedarbības pamatā ir skaņas viļņu princips; tā vibrācijas atbilst Visuma frekvencēm un rezonē ar cilvēka organisma vibrācijām, atjaunojot tās sākotnējā līdzsvarā. Gonga skaņas caurauž visu cilvēka ķermeni, piepildot katru ķermeņa šūniņu, pakāpeniski pārņemot cilvēka apziņu, līdz notiek dziļa dziedinoša relaksācija. Iegrimstot gongu skaņās, katram ir iespēja doties arvien dziļākā ceļojumā uz savu iekšējo centru. Gongu meditācijas laikā skaņas intensitāte vairākkārt plūstoši mainās no smalkas, nomierinošas un attīrošas līdz spēcīgai un enerģizējošai, ļaujot piedzīvot daudzpusīgu transformējošu apziņas ceļojumu.

Gongus izmanto arī ārstnieciskos nolūkos, lai risinātu daudzas ar veselību saistītas problēmas. Pētījumi liecina, ka gongu skaņu viļņi palīdz stresa un spriedzes izraisīto seku dzēšanā, mazina trauksmi, depresiju, miega un ar elpošanu saistītus traucējumus, rada dziļu mieru un labsajūtu, palīdz atbrīvoties no mugurkaula, locītavu un galvas sāpēm, un muskuļu spriedzes. Gongu skaņas ārstnieciskās un harmonizējošās iedarbības rezultātā tiek atgūta veselība un labsajūtu, vairojas prieks un enerģija, tiek atmodinātas iekšējās rezerves un radošums, stiprināta imūnsistēma un veicināta organisma pašatveseļošanās.

Linda Straume ir Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja, tulkotāja, strādājusi LU Moderno valodu fakultātē, docējusi kursus Lutera akadēmijā un Starptautiskajā Tūrisma augstskolā, ir lektore kultūrvēstures un kultūru saskarsmes jomā. Linda ir Latvijas Sv.Jēkaba ceļa asociācijas (Camino Latvia) locekle, vairāk nekā 20 gadus vada svētceļojumus un tematiskus retrītus. Lindai ir daudzu gadu meditācijas pieredze.

Gongu spēli apguvusi pie gongu lielmeistara Dona Konro (Don Conreaux , ASV), Alicijas un Ričarda Eiliakas (Lietuva), meistarklasēs Vācijā. Vada gongu meditācijas un peldes gongu skaņās, ir skaņu grupas „Gongamus” dalībniece.

Nodarbības notiks 15. novembrī plkst. 19:00-21:00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

Nodarbības paredzētas cilvēkiem ar un bez priekšzināšanām.

Lai ķermenis varētu pilnīgi atslābināties, gongu meditācija parasti notiek guļus. Lūgums līdzi ņemt paklājiņu un pledu, ar ko apsegties, kā arī nelielu spilventiņu pagalvim. Ja ir kādi veselības ierobežojumi, meditācijas laikā iespējams atrasties sēdus pozīcijā.

Dalības maksa nodarbībā vienam dalībniekam: EUR 15.00

Pieteikties: http://ejuz.lv/ongumeditacijasvakars vai rakstot uz info@izaugt.lv

  • Pastāsti citiem