Eneagrammas seminārs

Eneagrammas seminārs “Pabarot dēmonus un apkampt savu vilku – stresa punkts eneagrammā” ar Andreāsu Ebertu (Vācija) š.g. 22. un 23. novembrī Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns”.

Eneagramma apraksta deviņus personības tipus jeb musturus. Mēs katrs vienu no šiem musturiem neapzināti jau agrā bērnībā “izvēlamies” kā savu izdzīvošanas stratēģiju, jo kaut kas ir traucējis izpausties mūsu patiesajai būtībai. Šis musturs mūsos darbojas visas dzīves garumā, mēs tajā un uz to balstamies – tas palīdz mums dzīvot un iet uz priekšu. Taču ir situācijas, kurās mēs nonākam zem tāda spiediena, kuru mūsu eneagrammas musturs nespēj izturēt. Tad mēs sākam izpausties veidos, no kuriem līdz šim izvairījamies un kurus sevī apspiedām. Mūsu izturēšanās un izpausmes kļūst “dēmonu apsēstas”, jo nespējam vairs tās kontrolēt. Garīgajās tradīcijās ir attīstījušies dažādi veidi, kā apieties ar ēnu, tumšo, dēmonisko un “ļauno” mūsos. Viens no veidiem ar senu vēsturi ir – šos nospiedošos dvēseles stāvokļus apkarot un iznīdēt. Līdzās vienmēr ir pastāvējusi ēnas integrēšanas tradīcija – ēnu pieņemt un integrēt sevī. Arī mūsu tumšajās dvēseles daļās mutuļo dzīvot griboši un dzīvi veidojoši spēki un enerģijas. Asīzes Francisks esot tā apkampis un pieradinājis niknu, Gubjo pilsētu apdraudošu vilku, ka tas kļuvis par draugu un sargu cilvēkiem. Budistu psihoterapeite Tsultrima Alione ir attīstījusi metodi, ar kuras palīdzību mūsu “dēmonus” – “nepabarotās” un “novārtā atstātās” dvēseles daļas pieradināt un palīdzēt tām sākt kalpot mūsu dzīvei un dzīvībai.

Semināra laikā individuāli, grupās un esot visiem kopā mēs īstenosim šādu mūsu dvēseles daļu identificēšanu un apzināšanos, nonāksim ar tām dialogā un mācīsimies tās pieradināt un integrēt sevī. Liela nozīme šajā procesā būs arī svētā Vakarēdiena mielastam, kurā ielūgsim gan gaišos, gan tumšos mūsu katra dvēseles apsektus.

Andreas Ebert ir vācu teologs un mācītājs, eneagrammas un meditācijas skolotājs. Ilgus gadus Vācijas Evaņģēliskajā baznīcā Bavārijā bijis atbildīgs par garīgajiem vingrinājumiem un meditāciju. Vairāk kā 30 gadus A.Eberts darbojās garīgās aprūpes jomā un vada seminārus par eneagrammu. Plašāk zināms kā grāmatas “Eneagramma. Deviņas dvēseles sejas” (Zvaigzne ABC) līdzautors. Torņakalnā A.Eberts pēdējo sešu gadu laikā viesojies trīs reizes – vadot seminārus par dzimtas samezglojumiem un svētībām genogrammā, deviņu raksturu tipoloģijas un izaugsmes modeli – eneagrammu un dvēseles bērnu eneagrammā.

Semināra notiks:
piektdien, 22.novembrī plkst. 16.00-20.00
sestdien, 23.novembrī plkst. 10.00-19.00

Seminārā tiek nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Cenā iekļautas kafijas pauzes, veselīgas uzkodas un pusdienas pilnas dienas semināra dienā.

Nosacījumi dalībai seminārā: pamatzināšanas eneagrammā un sava eneagrammas tipa dziļāka izpratne.

Semināra dalības maksa vienam dalībniekam: EUR 120.00

  • Pastāsti citiem