Diskusija par viesģimeņu iniciatīvu patvēruma meklētajiem 21. janvārī

Svētdien, 21. janvārī, plkst. 13.00 Draudzes centrā ikviens interesents ir aicināts uz informatīvu pasākumu un diskusiju par iespēju iesaistīties viesģimeņu iniciatīvā patvēruma meklētājiem. Uz diskusiju īpaši aicināti tie, kuriem būtu interese iesaistīties šajā brīvprātīgajā darbā.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” šobrīd mitinās vairāki desmiti patvēruma meklētāju no vairāk nekā 10 dažādām valstīm. Viņu vidū ir ģimenes ar bērniem, vientuļie vecāki, ģimenes bez bērniem, kā arī cilvēki, kuri Latvijā ieradušies vieni. Viņi centrā pavada vidēji 3-4 mēnešus, gaidot, kad no patvēruma meklētājiem viņi kļūs par personām ar alternatīvo vai bēgļa statusu, tādējādi gūstot iespēju sākt dzīvot ārpus Muceniekiem un kļūt par pilntiesīgiem sabiedrības locekļiem. Šis laiks ir visai vienmuļš un pilns neziņas, un cilvēkiem nav daudz iespēju iepazīties ar to, kā cilvēki dzīvo Latvijā.

Lai šo gaidīšanas laiku padarītu iespaidiem bagātāku, kā arī ļautu cilvēkiem sākt integrēties sabiedrībā, būtu jauki sniegt patvēruma meklētājiem iespēju pavadīt laiku citā vidē un gaisotnē. To varētu paveikt, iesaistoties cilvēkiem, kuri varētu veltīt dažas stundas vai dienas mēnesī, lai pavadītu laiku kopā ar kādu no ģimenēm vai indivīdiem, aizvedot viņus ekskursijā, kopīgi apmeklējot kādu pasākumu, iepazīstinot ar latviešu kultūru un tradīcijām vai uzaicinot ciemos uz pusdienām, kā arī kopā nosvinot kādus svētkus. Tas ļautu patvēruma meklētājiem sākt iepazīt, kā cilvēki Latvijā dzīvo, nodibināt cilvēcisku kontaktu ar jauno sabiedrību, kuras daļa viņi arī būs, uzlabot savas latviešu valodas prasmes, kā arī mazināt risku tapt sociāli izstumtiem un noslēgties savas kopienas ietvaros. Tā būtu vērtīga pieredze arī viesģimenēm, kurām būtu iespēja iepazīt citu tautu pārstāvjus, viņu kultūru, tradicionālo virtuvi un iegūt jaunus draugus.

Diskusijas vadītāji
  • Sandra Zalcmane, biedrības “Patvērums “Drošā māja” vadītāja, stāstīs par šībrīža vispārējo situāciju ar patvēruma meklētājiem Latvijā.
  • Laura Bužinska, biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāve, stāstīs par pieredzi draudzēšanās pasākumu rīkošanā, dalīsies idejās kopīgai laika pavadīšanai ar patvēruma meklētājiem.
  • Dārta Šešo, Rīgas Lutera draudzes locekle, stāstīs par viesģimeņu iniciatīvu un to, kā tajā iesaistīties.

2018-01 INICIATĪVA VIESĢIMENĒM